Петро ЦИБЕНКО (фракція КПУ):
— Заява Володимира Литвина про певні сценарії розпуску парламенту для мене це — додаткова пересторога. Звісно, результати виборів протягом кількох тижнів будуть предметом апеляцій, розмов, звернень. І від цього нам нікуди не дітися. Загалом робота проходитиме абсолютно нормально і спокійно. Розумію, що можлива певна конфігурація розподілу сил у ВР. І це цілком логічно після виборів.
Василь ГАВРИЛЮК (група «Центр»):
— Ми знаємо, що протягом двох років на парламент здійснюється шалений тиск з адміністрації Президента. Тому сьогодні потрібно мати мужність, щоб говорити про це вголос. Голова ВР — мужня людина, тому він і розкрив один із можливих варіантів розвитку подій у парламенті після президентських виборів. Розкрив для того, щоб люди, які готують наступ, усвідомили: ми готові себе захищати. Парламентаризм був, є і залишиться. Що стосується конституційної реформи, вважаю, що у варіанті 4180 вона не пройде. Тому, що країні потрібна комплексна політична реформа, а не зміни до Конституції. Упевнений також, що після президентських виборів роль і авторитет парламенту в державі збільшаться, а депутати перестануть займатися політиканством. А для того, щоб виборчий процес був прозорим, а передача влади спокійною, чинний президент та два основні кандидати мають укласти політичну угоду. Якщо цього не станеться, суспільство має готуватися до будь-якого розвитку подій. Уся відповідальність за які ляже на владу та опозицію.
Іван БОКИЙ (фракція СПУ):
— Сценарії є різні. Найблагополучніший, звичайно, коли буде створюватися нова більшість. Однак цілком можливо, що після президентських виборів відбудеться елементарний розгін. До того ж такий варіант можливий за умови перемоги будь-кого з кандидатів на найвищу посаду в країні. Утім, кандидати мають пам’ятати, що парламент обирав народ, і потрібно поважати цей народ та Конституцію, яка не визнає такі сценарії легітимними. Вважаю також, що після президентських виборів у парламенті обов’язково постане питання реприватизації та політичної й земельної реформи. Хоча політреформа — невідворотня, але її доля залежатиме від того, хто стане на чолі країни.
Володимир ДЕМЬОХІН (фракція «Єдина Україна»):
— Після першого листопада парламент почне працювати більш продуктивно. Що стосується конституційної реформи, вважаю, що у законопроекту № 4180 немає шансів, скоріше за все, він потерпить фіаско. Загалом ніяких резонансних законопроектів на цій сесії не розглядатимуть. Бо до нового року ми маємо розглянути два основні питання — програму уряду та державний бюджет на наступний рік. Можливо, інші резонансні питання постануть на наступній сесії.
Валентин САВИЦЬКИЙ (фракція НАПУ):
— Думаю, глава парламенту все зробить для того, щоб парламент працював. Сьогодні потужнішої людини, ніж він, просто немає. Це — лідер номер один у нашій нації. А щодо парламентаріїв, які не ходять на пленарні засідання, в мене є пропозиція: розпустити їх на два роки, а зарплати віддати бідним. Парламент був, є і буде.
Записали Олена ГОРБУНОВА та Наталя ЯРЕМЕНКО.