Передостанній день Параолімпіади в Афінах ознаменувався видатними досягненнями українських атлетів. Збірна України з футболу (ДЦП) виборола золоті нагороди. У фінальному матчі наша команда перемогла збірну Бразилії — 4:1. Голи: Кабанов, 2, Ліма, 19 (автогол), Дутко, 46, Антонюк 63 — Гумайрес, 29.
Чемпіони виступали в такому складі: Євген Жухнін, Віталій Трушев, Тарас Дутко, Анатолій Шевчук (Денис Пономарьов, 55), Сергій Вакуленко, Володимир Кабанов, Володимир Антонюк (Андрій Цуканов, 63). Тренер — Сергій Овчаренко.
Три медалі наостанок поклали до командної скарбнички плавці. «Вічно срібна» плавчиня Олена Акопян, нарешті, стала чемпіонкою Параолімпіади, вигравши дистанцію 50 м вільним стилем. І заплакала, коли на її честь лунав Гімн України.
Естафетна чоловіча збірна 4х100 м (комплекс) — Сергій Кліпперт, Олександр Мащенко, Сергій Демченко, Дмитро Алексєєв — виборола «золото». Срібна нагорода у Дмитра Крижанівського (50 м в/с).
Бронзові фініші були в легкоатлетів: Інни Дяченко (400 м), Івана Кіценка (потрійний стрибок) і чоловічої естафетної команди
(4х100 м) — Андрій Жильцов, Андрій Онуфрієнко, Сергій Норенко, Олександр Дрига.
В активі команди України — 55 медалей: 24 золоті, 12 срібних і 19 бронзових. Це шосте загальнокомандне місце. Попереду нашої такі команди: 1. Китай — 141 медаль (63 золоті, 46 срібних, 32 бронзові). 2. Німеччина — 93 (35, 30, 28). 3. США — 88 (27, 22, 39). 4. Канада — 70 (27, 19, 24). 5. Австралія — 99 (26, 37, 36).
Учора ХІІ Параолімпійські ігри завершилися.
* * *
Футбол. Чемпіонат Європи серед юніорів (U-19). Перший відбірний раунд. Київ. 27 вересня — 1 жовтня. Польща—Швейцарія. 3:1. Молдова—Україна. 1:0.