Вони попередили: курортна інфраструктура не в змозі впоратися з нинішнім напливом відпочивальників. Прийнявши їх уже майже п’ять мільйонів, Крим у пік «оксамитового» сезону опинився за рекреаційною межею. Питання забрудненості узбережжя й надто теплого моря, постійні проблеми з достатньою кількістю туалетів на перевантажених пляжах, вивезенням сміття й забезпеченістю водою постали особливо гостро на початку вересня у вкрай перенаселених гостями Судаку, Новому Світі, Гурзуфі, Коктебелі, Ялті, Алушті, Партеніті.
Саме звідси до лікарень потрапляє найбільше пацієнтів з гострими шлунково-кишковими розладами й захворюваннями. Таких «головоломок оздоровлення» лікарям щодня доводиться розгадувати не менш як два десятки. Інфекціоністи твердять: розігріта за літо морська вода з температурою +260С не рекомендується для купання, бо втрачає свої обеззаражуючі властивості, перенасичена стафілококами, кишковими паличками, збудниками інфекційних ентероколітів, сальмонельозу, багатьма іншими небезпечними хвороботворними бактеріями.
Ще одна біда: щодня в токсикологічних відділеннях збільшується кількість людей з тяжкими отруєннями грибами (навіть їстівними), яких на півострові після дощів нині особливо багато. Медики готуються до повторення грибного сезону 1997 року, коли з отруєннями грибами до токсикологічних відділень потрапило 365 пацієнтів і найвищий був відсоток смертності: загинуло 16 осіб, серед яких і діти. СЕС закликає безплатно консультуватися й перевіряти якість грибів у спеціальних санітарних лабораторіях, які створено на кожному ринку.