Альтернатива досі холодному Чорному морю — екскурсії до кримських приваб — подорожчали. Ціна побіжного знайомства на колесах автобуса з окрасами Південнобережжя — від 60 гривень. А лише вхід до родзинок сезону — аквапарків — коштуватиме від 70 гривень для дорослих і 50 — для дітей. Складно тепер потрапити і на популярні туристичні об’єкти, де курортників очікують юрбища сучасних остапів бендерів.
Часи «бізонів»
Навіть східці до Ластів’ячого гнізда тепер перегородили два атлети. Суворими голосами попереджають: вхід з кожного (крім учасників війни і малюків) дві гривні. Люди прозвали цих збирачів «бізонами»: за те, що видають «квитки» — папірці без печаток — із написом — ВАТ «Бізон», яким керує Сергій Ямніков. Обуреним туристам пояснять: «Эта мзда надолго, деньги изымаются по договору, заключенному на 10 лет с Гаспринским поссоветом».
Може, «мзду» збирають на реставрацію сходинок чи під’їзних шляхів? Але ж східці до диво-палацу на краєчку скелі розбиті вщент, навколо бруд і бур`яни. А з пропонованих послуг — лише туалет за гривню. Щоправда, для підняття настрою курортників атлети підготували утішний жарт — листівку «Плакат для зняття стресу» із зображенням мішені, в центрі якої напис: «Битися головою тут».
Чому не заплатити б ще раз?
Замість сувенірів і вражень про красу півострова туристи, схоже, везуть враження про нові гримаси пожадливої курортної сфери Криму. Бажаючим насолодитися красою Мармурових печер доведеться витягнути грошики з гаманця й біля в’їзду у Кримський природний заповідник, і біля входу в печери. Біля ганчірки-шлагбаума молодики перераховують охочих потрапити в підземелля, а потім гроші за те, щоб до них доїхати. Одні викладають кругленькі суми мовчки (50 гривень з автобуса, 30 — з авто, плюс з кожного дорослого ще по три гривні, з дитини — по півтори), інші вимагають пояснити, з якого дива мають доплачувати за повітря? Усі дивуються, чому їх примушують витрачатися двічі? Те, що відпочивальники охрестили брутальними поборами, на папірці за підписом директора заповідника названо «ціною за рекреаційні послуги»(!). Чому Крим зустрічає нині туристів таким нововведенням, адміністрація заповідника, його директор Олександр Хромов пояснити відмовляються. Тим часом бажаючих побачити кримські печери стає дедалі менше.
Лікарня — не привід, щоб не брати гроші
... Такі порядки й на більшості туристичних об’єктів і пляжів Південнобережжя, які місцева влада щороку голосно обіцяє зробити нарешті «зовсім безплатними». Остання знахідка ініціаторів літніх поборів спантеличила вже не лише відпочивальників. Платними стали навіть стоянки машин біля сімферопольських лікарень. Ціна парковки і проїзду на обмежені знайомими вже кордонами-шнурами й смугастими шлагбаумами майданчики перед входом у приміщення медичних закладів — гривня за годину. Молодики відрізняються від південнобережних оранжевими накидками з написами ВАТ «Автодром». А ще тим, що не пропускають не здорових курортників, а машини з інфарктниками, інсультниками, травмованими, життя котрих часто залежить від негайної допомоги медиків. Щоправда, суворі, але справедливі охоронці таки пропустять безплатно машини «швидкої допомоги», учасників війни, інвалідів першої і другої груп й ліквідаторів Чорнобильської аварії. Конаючим варто не забувати відповідні посвідчення вдома, щоб устигнути пред’явити їх «наповнювачам кримського бюджету»....
Крим.