Як вивести нашу країну з кризи? Пошуки оптимальної відповіді на це запитання в українському соціумі тривають. Політичні партії, економісти, політологи, громадські діячі пропонують різні варіанти шляху до процвітання і світлого життя нашої країни. Є своя концепція формули державного щастя і в Юрія Бойка. У минулому Юрій Володимирович — кадровий військовий. Нині — бізнесмен, президент компанії «Літер» (розроблення, впровадження професіональних аудіо-візуальних систем). І громадянин. Саме активна громадянська позиція не дозволяє Юрію Бойку залишатися осторонь політичної реформи.
Нещодавно Юрій Володимирович провів публічну презентацію своєї концепції виходу з кризи нашої держави. Його проект називається «Успішна Україна».
Потенціал олігархо-демократичної держави, створеної за останнє десятиліття владою, уже вичерпано, переконаний Юрій Бойко. Права опозиція, у разі перемоги на виборах, поряд із прогресивними перетвореннями, обіцяє переділ власності, переслідування представників нинішньої влади, але це призведе до неминучого, хоча й тимчасового, падіння показників рівня життя в Україні. Існує шлях швидкого розв’язання політичних протиріч і створення в Україні політичної й економічної основи для успішного просування принципів демократії і ринкової економіки, що зовсім скоро виведе нашу країну на рівень розвинутих держав Європи. Цей шлях зазначено в програмі перетворень під назвою «Успішна Україна».
Нинішній стан України, незважаючи на позитивні зрушення в економіці останніх років, на думку Юрія Бойка, залишається кризовим. Автор «Успішної України» вважає найнебезпечнішими проблемами суспільства бідність, поділ громадян на конфронтуючі один з одним політичні (прихильники Ющенка і нині діючої влади) та регіональні (Схід — Захід) табори, а також розчарування значної частини людей абсолютно у всіх політиках і, як наслідок, — песимістичні настрої в народі стосовно майбутнього України. За таких настроїв надзвичайно висока ймовірність низької активності виборців і, як результат, невдачі президентських виборів-2004.
Головна мета програми «Успішна Україна» — за 8—10 років вивести країну на рівень благополучних європейських держав. Для цього, на думку її автора, суспільству необхідно зробити сім кроків.
По-перше, консолідуватися.
— Лише об’єднання всіх сил і ресурсів нашої країни і їхнє раціональне використання можуть стати основою розквіту України, — переконаний Юрій Бойко, — а тому владі й опозиції треба сісти за стіл переговорів і помиритися — в ім’я інтересів народу перейти від твердої конфронтації до цивілізованої конкуренції. При цьому найкращим результатом, я вважаю, буде створення «двополюсної» партійної системи, яка дозволить оптимально диверсифікувати владу, і водночас сконцентрувати матеріальні і інтелектуальні ресурси країни. Шлях до двополюсної системи лежить через реформу чинної партійної системи, описану в «Декларації про згоду». Успішне розв’язання першого принципового політичного питання стане плацдармом для «розвитку наступу» на все те, що заважає Україні розвиватися.
Другий крок, відповідно до концепції Бойка, має бути зроблено у сфері економіки і спрямовано на легалізацію капіталів. Вона реалізується шляхом декларації і сплати спеціального податку.
Крім обов’язкових політичних перетворень, стратегічний план «Успішної України» стосується економічних трансформацій. На думку автора, потрібно відокремити бізнес від політики і чиновницької «опіки». У даній сентенції полягає третій пункт розробленого Юрієм Бойком докладного переліку політичних і економічних заходів для досягнення успіху в масштабах держави.
Основою для реалізації успішних просувань, наполягає автор програми, є порядок і законослухняність. Це і є четвертий та п’ятий крок до «Успішної України». Без цих основних засад, погодьтеся, неможливо створити гармонійну соціо-економічну систему, котра ефективно працювала б на народ, а не на обраних. При цьому «порядок» у даному трактуванні означає чітке виконання всіма державними інституціями букви і духу законів. Тільки за умов справедливої правової системи, коли багаті й бідні, високопоставлені й прості громадяни будуть однаково рівні перед законом, держава зможе домогтися поваги в народу, а отже, виведе суспільство на вищий рівень правової культури. Можливо, ці пропозиції можуть здатися банальними. Вони сприймаються як само собою зрозуміле в ідеальній моделі державного устрою. На жаль, сучасна ситуація в нашій країні в цю модель поки що не вписується. Однак саме до такої тотожності прагне привести свою країну автор стратегії «Успішної України».
Шостий крок на шляху до прогресивної європейської держави Юрій Бойко описує як запровадження чіткої президентсько-парламентської системи влади.
— Якщо опозиції і владі вдасться домовитися, то в жовтні цього року український народ вибере не стільки президента, скільки правлячу партію, — вважає автор програми. — Президент сформує Кабінет Міністрів, який буде основним виконавчим органом, адміністрацію Президента істотно скоротять, а депутати Верховної Ради України забудуть про власні інтереси в бізнесі і нарешті займуться винятково законотворчістю. Однак навіть актуальна сьогодні тема політичної реформи з парламентсько-президентською формою правління на виході не суперечить положенням «Успішної України». Головне — щоб партії, що одержать місце в парламенті, прийняли платформу ефективних економічних і політичних перетворень.
Останній пункт програми називає головний чинник успіху всього процесу реформування державних відносин в Україні. Це швидкість прийняття рішень політичною елітою. Народ не може чекати, він має потребу в проведенні чинної реформи вже зараз. Юрій Бойко стверджує, що реалізація його програми дасть змогу істотно підвищити рівень життя в країні уже через 2—3 року. Якщо люди житимуть ліпше, це неминуче приведе до нових політичних і економічних успіхів, стверджує автор «Успішної України». Тоді піде приплив іноземних інвестицій, який дасть змогу розкрутити маховик вітчизняної економіки і забезпечити українцям гідне майбутнє.
P. S. Сьогодні, 25 червня, з ініціативи Юрія Володимировича Бойка має відбутися «круглий стіл» за участю провідних політологів країни, на якому буде проаналізовано ініціативи «Успішної України» та розглянуто можливість примирення влади і опозиції, у сенсі переходу їхніх відносин до цівілізованної конкуренції.