Суспільство
62
62
Понад 400 татуювань-наколок радянських ув’язнених представив на виставці в Літературному музеї Одеси приватний колекціонер Олег Грінченко. За його словами, наколки, виставлені на експозиції, збирав екс-співробітник НКВС-МВС Дансінг Балдаєв у в’язницях СРСР. Грінченко стверджує, що «маючи талант художника, Балдаєв, під виглядом тюремного лікаря, викликав на медогляд ув’язнених і змальовував сюжети тату».
Колекціонер розповів, що татуйоване тіло на жаргоні ще називають «фраком з орденами». Татуювання на тілі складаються в цілісну картину, що має суворо визначений зміст. Це своєрідний набір документів людини, котра побувала за ґратами, чию біографію можна відновити за малюнками.
Автор виставки демонструє і своє татуювання —абстрактний плетений візерунок. Таке зображення наносили на свої щити скіфські воїни, вважаючи, що цей візерунок захистить від удару сокири.
У нинішніх молодіжних татуювань скоріш естетичний характер. Найчастіше малюнок на тілі не має під собою жодного підтексту, а є просто засобом самовираження юної індивідуальності.
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
112 січня – День українського політв’язня 88
-
2Україна наростила молочний експорт в 2024 році 67
-
3Розпочався прийом заявок на насіння та добрива від програми USAID «Врожай» для весняної посівної 66
-
48 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 63
-
5Зареєстровано законопроєкт, який вдосконалює правові засади діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів 53