Сьогодні минає рівно рік від часу трагічної загибелі перших Героїв Небесної Сотні Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького.
Сергій Нігоян закарбувався в нашій пам’яті прочитанням у рамках проекту «Наш Шевченко» уривка з поеми «Кавказ»:
І вам слава, сині гори,
Кригою окуті.
І вам, лицарі великі,
Богом не забуті.
Борітеся —
поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас
слава
І воля святая.
Український вірменин приїхав з Дніпропетровщини до Києва 8 грудня 2013 року, а загинув на світанку 22 січня на вулиці Грушевського — картеч, влучивши в голову, шию та груди 20-річного юнака, не залишила йому шансів на життя.
«Це моє майбутнє теж. Мені жити в цій країні», — відповів Сергій Нігоян в одному з інтерв’ю на запитання, чому він на Майдані.
Білорус Михайло Жизневський емігрував до України ще у 2005 році. З перших днів революції увійшов до «Самооборони Майдану». Але вранці 22 січня серце Михайла біля стадіону «Динамо» зупинила куля з мисливської рушниці...
Львів’янина Юрія Вербицького було викрадено 21 січня просто з офтальмологічного відділення Жовтневої лікарні Києва. На той час організовані владою бандити спеціально розшукували по столичних лікарнях поранених майданівців, викрадали та жорстоко з ними розправлялися.
Ще 3 грудня 2013 року Юрій Вербицький успішно захистив дисертацію за спеціальністю геофізика та, взявши відпустку, вирушив на Майдан, де працював на кухні. Розносячи чай захисникам Грушевського, він і отримав поранення в око.
22 січня 2014 року тіло Юрія Вербицького зі слідами тортур було знайдено поблизу села Гнідин Бориспільського району. Саме поблизу того місця розташовувалася тренувальна база «Беркута».
Також 22 січня на вулиці Грушевського було важко поранено ще одного представника Львівщини Романа Сеника, який 25 січня, так і не прийшовши до тями, помер у лікарні...
Вшановуючи пам’ять перших Героїв Небесної Сотні, «Пошта Майдану» випустила спеціальний блок (на знімку), на якому, окрім світлин Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького, також розміщено відомі «Ікони революції» з вулиці Грушевського (автор — соціальний художник Socіopath) — Тарас Шевченко у захисній масці, Леся Українка у протигазі та Іван Франко в касці. Оформлення та друк блоку забезпечив львів’янин Андрій Пилюх.
Як повідомив «Голосу України» керівник «Пошти Майдану» Юрій Регліс, більшу частину тиражу пам’ятних блоків буде передано громадській організації «Родина Героїв Небесної Сотні». «Ми домовилися з головою цієї громадської організації Ігорем Гуриком, що кошти від реалізації марок підуть на підтримку родин Героїв Небесної Сотні», — сказав він та додав, що невдовзі також буде випущено декілька пам’ятних блоків, присвячених Героям Небесної Сотні, які трагічно загинули 18—20 лютого 2014 року.