Чергове опитування громадської думки читачів «Голосу України» провели наші власні кореспонденти у Вінницькій, Луганській, Черкаській та Харківській областях. Ми просили дати відповідь на таке запитання: «Як ви оцінюєте за п’ятибальною системою законодавчу діяльність депутатських груп і фракцій?»
Ось які одержали в підсумку результати:
«Наша Україна» та Соціалістична партія — по 3,16 бала;
Блок Юлії Тимошенко — 3,11;
Комуністична партія — 3,09;
Соціал-демократична партія (об’єднана) — 2,9;
«Регіони України» — 2,54;
Народно-демократична партія — 2,49;
Партія промисловців і підприємців—Трудова Україна — 2,05;
Аграрна партія — 1,9;
«Народовладдя» — 1,24;
«Народний вибір» — 1,21;
«Європейський вибір» — 1,17;
«Демократичні ініціативи» — 1,09 бала.
Як бачимо, картина симпатій і антипатій наших читачів майже не змінюється. Продовжують лідирувати опозиційні партії й блоки. Одразу зауважимо, що соціалісти упевнено змагаються за популярність з блоком Віктора Ющенка «Наша Україна», хоча цього разу вони розділили перше місце між собою. А от комуністи знову відкотилися на 4 місце і пропустили поперед себе блок Юлії Тимошенко. Таким чином можна констатувати спад рейтингу в КПУ і в «ющенківців». Пояснити це можна тим, що соціалісти й «тимошенківці» опозиційніше налаштовані, і протестний електорат починає віддавати їм перевагу.
Серед пропрезидентських партій стабільно у п’ятірці перебувають об’єднані соціал-демократи, попри постійну критику в засобах масової інформації їхнього лідера Віктора Медведчука. Це може свідчити лише про організованість партії і серйозну роботу низових ланок. Потроху зростає авторитет фракції «Регіони України», яка виникла на базі однойменної партії. До деякої міри, схоже, на зростанні їхнього авторитету позначився рейтинг голови партії, Прем’єр-міністра Віктора Януковича. Стабілізувався й показник Народно-демократичної партії. А от рейтинг двох інших фракцій, Аграрної партії та Партії промисловців і підприємців—Трудової України, останнім часом починає падати.
Уперше в нашому опитуванні в десятку потрапила депутатська група «Народовладдя». Зате останнє місце «Демократичних ініціатив», чесно кажучи, здивувало. Тим більше, що до складу групи в основному входять харків’яни. До речі, тамтешні мешканці також виставили їм невисоку оцінку — 2,1 бала. Щоправда, в Харкові ніхто не може похвалитися високими показниками. Але про це пізніше.
Регіональні вподобання мають свої відмінності. Так, скажімо, у Вінниці лідирують соціалісти, на другому місці — комуністи, об’єднані есдеки — на третьому. На четвертій сходинці — Народно-демократична партія. А блок «Наша Україна» пропустив поперед себе ще й БЮТ.
Симпатії луганців розділилися між «Регіонами України» та «Нашою Україною», які здобули в шахтарському краї 3,8 і 3,5 бала відповідно. За ними розташувалися соціалісти з 3,4 бала. Цікаво, що, як зазначає наш власний кореспондент Алла Антипова, комуністи тут поступово втрачають свої позиції, хоч у попередні роки вони мали популярність.
Жителі Черкаської області поділили свої симпатії між двома блоками — «Наша Україна» та Юлії Тимошенко, давши їм по 3,3 бала. Комуністи й соціалісти заробили по 3,05 бала.
У Харківській області наші читачі всім депутатським групам і фракціям виставили низькі оцінки: соціалістам і об’єднаним есдекам — по 2,2 бала; 2,15 — діяльності фракції Партії промисловців і підприємців—Трудової України.
Зрозуміло, оцінки ці — досить умовні, однак усім лідерам є над чим задуматися. Особливо на старті президентської гонки.