Нині із 113 тисяч первинних профспілкових організацій лише 77 тисяч уклали з адміністраціями колективні договори або двосторонні зобов’язання. Загалом у країні не охоплено такими договорами 2,4 млн. працівників, що негативно позначається на їх соціальному захисті.
Такий стан, а також виконання укладених колективних договорів та угод, ставлення партнерів до цих питань розглянула Рада Федерації профспілок України. Прийнято рішення звернутися до Кабінету Міністрів, федерації роботодавців та інших профспілкових об’єднань з пропозицією провести Всеукраїнську тристоронню нараду з питань підвищення ефективності колдоговірної роботи з наступним проведенням таких нарад кожні 2—3 роки.
Федерація сподівається, що до кінця року Верховна Рада ухвалить Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про колективні договори та угоди», котрим передбачається посилити увагу партнерів до соціального захисту найманих працівників.
Голова ФПУ, народний депутат України Олександр Стоян надіслав листи Міністру праці та соціальної політики Михайлу Папієву і голові Федерації роботодавців України Олександру Мірошниченку, в яких висловлює занепокоєння тим, що через пасивність власників відсутній діалог соціальних партнерів стосовно визначення розміру мінімальної заробітної плати на 2004 рік та етапності її підвищення до прожиткового рівня. Запропоновано розпочати переговори з цього питання і найближчим часом провести засідання робочих груп сторін з укладання Генеральної угоди і здійснення контролю за її виконанням.