Я вчителька-пенсіонерка з 42-річним стажем. Маю право на отримання у власність земельного паю площею 0,74 га. На сторінках вашої газети голова Державного комітету із земельних ресурсів 
А. Даниленко роз’яснював, що кожен отримувач земельного паю за оформлення документів на пай має сплачувати не більш як вісімдесят п’ять гривень. А в нашому місті земельний відділ райдержадміністрації вимагає за оформлення таких документів понад двісті гривень. Чи правомірно це?
Ольга ЮРИК.
Черкаська область.
 
Державний акт про право приватної власності на землю — це документ, що посвідчує право володіння, користування та вільного розпорядження земельною ділянкою. Указом Президента України від 03.12.1999 р. № 1529 «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки» встановлено, що вартість виготовлення державного акта про право приватної власності на землю не має перевищувати п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 85 гривень. Плата за видачу державного акта на право власності на землю передбачає вартість робіт і матеріалів, використаних на виготовлення бланків державних актів на право власності на землю, а також витрати на їх транспортування, облік і зберігання в розмірі 12 гривень за бланк; вартість заповнення бланка державного акта на право власності на землю у розмірі 17 гривень. Плата за видачу державного акта на право власності на землю здійснюється в готівковій або безготівковій формі і вноситься на рахунок відповідного місцевого державного органу земельних ресурсів. Але майте на увазі, що у процесі отримання державного акта про право власності на землю вам необхідно буде зазнати додаткових витрат з розробки технічної документації для передачі земельного паю у приватну власність та витрати під час виконання комплексу землевпорядних робіт з виділення землі на місцевості, що, звичайно, потягне за собою збільшення витрат на шляху до бажаної власності на землю.