В Україні з офіційним візитом перебуває Голова Ради Федерації Федеральних зборів Російської Федерації Сергій Миронов. «Це візит у відповідь, — заявив він по прибутті в аеропорт «Бориспіль», — у парламентаріїв України та Росії — особливий ритм роботи. Зазвичай офіційними візитами обмінюються раз на два—три роки. А ми домовилися проводити такі зустрічі кожні шість місяців». «Те, що зустрічі стали регулярними, — позитивна ознака, — зауважив Голова Верховної Ради Володимир Литвин. — Залишилося небагато: отримати конкретний результат...» За словами Володимира Литвина, заяв, меморандумів, інших документів у нас багато, а ось до практичної реалізації справа доходить не завжди.
До речі, Сергій Миронов ще до початку зустрічі сказав журналістам, що цього разу жодних документів підписано не буде: «На щастя, ми вже пройшли той етап, коли їх треба було підписувати». Протягом останніх трьох років на міждержавному рівні ухвалено більш як 40 угод. Нині, на думку Володимира Литвина та Сергія Миронова, на часі налагодити консультації між законодавчими органами обох країн, щоб парламенти мали можливість узгоджувати свої дії і виробляти пропозиції відповідно до запитів виконавчої влади, ухвалювати закони, які відповідали б європейським стандартам. З огляду на це Сергій Миронов вважає, що його приїзд до Києва одразу після неформальної зустрічі президентів Росії та України закономірний. Що стосується погодженості дій, то Голова Верховної Ради запропонував продемонструвати її синхронною ратифікацією Договору про державний кордон, підписаного президентами в січні цього року. Можливо, конкретні терміни визначить Міжпарламентська українсько-російська комісія.
Учора під час переговорів двох делегацій ця комісія звітувала про свою діяльність. На думку Голови ВР Володимира Литвина, в її роботу слід внести певні корективи, адже реальність ставить нові проблеми. Зокрема, заплановано в рамках комісії налагодити між парламентами обмін законопроектами, які хоча б гіпотетично стосуються інтересів другої країни. Крім того, Володимир Литвин висловився за необхідність укласти угоду, яка захищатиме інтереси наших трудових мігрантів у Росії. Сергій Миронов, у свою чергу, зауважив, що це стане одним з пріоритетів у роботі комісії. Це питання буде порушено і під час парламентських слухань у Верховній Раді про україно-російські відносини, запланованих на початок літа.
Також глави парламентів вважають за потрібне координувати роботу національних делегацій у міжпарламентських організаціях. «Це слід робити не в процесі ухвалення рішення, а ще на підготовчому етапі», — наголосив В. Литвин. Під час переговорів ішлося і про необхідність парламентського супроводу рішень, ухвалених президентами, зокрема, про створення зони вільної торгівлі, налагодження співробітництва у військово-промисловому комплексі, прикордонній сфері.
Учора Сергія Миронова прийняли Президент України Леонід Кучма та Прем’єр-міністр Віктор Янукович. А сьогодні високий гість відвідає Севастополь.
 
Росія від сьогодні запроваджує захисне імпортне мито на оцинкований прокат з України в розмірі 24,3 відсотка митної вартості товару. Про це УНІАН повідомив начальник управління торгових обмежень і недобросовісної конкуренції Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України Ярослав Шиманський. Уряд РФ ухвалив рішення про запровадження мита на початку квітня, і воно мало набрати чинності через місяць після офіційного опублікування у разі, якщо Україна добровільно не погодиться обмежити свої поставки оцинкованого прокату в Росію. Я. Шиманський зазначив, що переговори з Росією тривають, однак поки що не ухвалено жодного рішення, альтернативного запровадженню мита. РФ пропонує Україні самостійно обмежити свої поставки оцинкованого прокату до рівня, який не завдавав би збитків російським виробникам.