Польщу відвідала делегація двох комітетів Верховної Ради: з питань європейської інтеграції та у закордонних справах. Відбулися зустрічі в Сеймі, Сенаті, міністерстві закордонних справ. Українські депутати обговорили з польськими колегами питання майбутнього вступу Польщі до Євросоюзу, а також стан євроінтеграційних процесів в Україні. За словами заступника голови Комітету ВР у закордонних справах Сергія Бичкова, поляки наші успіхи оцінювали критично. Зокрема, стосовно процесу наближення України до Світової організації торгівлі. Втім, як зазначив Борис Тарасюк, у Польщі не дискутують, чи виступати їй адвокатом українських євроінтеграційних прагнень. Ідеться лише про те, як краще Варшава може допомогти Україні здійснити свої офіційно продекларовані наміри.
Українська делегація домовилася з польськими партнерами про активізацію зв’язків між парламентами. Зокрема в рамках майбутньої роботи двосторонньої Міжпарламентської асамблеї. Українську частину асамблеї вже створено, її очолює заступник Голови ВР Олександр Зінченко. Склад польської частини має бути визначено найближчим часом.
Парламентарії обговорили також питання відзначення 60-річчя подій на Волині. «Деякі політики в Сеймі намагаються повністю звинуватити українську сторону в трагедії 1943 року», — зауважив Борис Тарасюк. Проте є й прихильники виваженішої позиції. За словами Бориса Тарасюка, українська сторона виходить із формули «вибачаємо і просимо вибачення», яка має знайти своє відображення у ставленні польських і українських політиків до сумних роковин. Головне, щоб відзначення цієї дати не повернуло наші народи до взаємної ненависті, наголосив Борис Тарасюк. Нині, за його словами, обговорюється ідея висловлення ставлення до подій у спільній заяві двох парламентів або голів парламентів.
У Варшаві українські депутати говорили і про майбутнє ставлення Євросоюзу до своїх нових сусідів. Як нагадав Борис Тарасюк, Польща в лютому запропонувала Брюсселю новий східний вимір політики Євросоюзу, який передбачає можливість отримання Україною статусу асоційованого члена ЄС. На жаль, констатували українські депутати, в Євросоюзі до цих ініціатив ставляться скептично. Про це свідчить і нещодавнє висловлювання міністра закордонних справ Німеччини Йошки Фішера. Але наші парламентарії сподіваються, що саме польські пропозиції знайдуть своє відображення в новій концепції взаємин Брюсселя зі східними сусідами ЄС.