Вітання від Голови Верховної Ради Володимира Литвина в день народження отримав Красилівський район на Хмельниччині, який у ці дні святкує 80-ліття. Як водиться, на таке поважне свято запрошують і поважних гостей. Красилівчани були раді вітати Володимира Литвина, якого супроводжували майже всі народні обранці від Хмельниччини.

Району й справді є що показати і розказати. Своєрідною візитною карткою стало для нього спільне україно-німецьке підприємство «Арсенюк і Штефанік», котре за вісім років діяльності інвестувало в економіку району майже 15 мільйонів гривень. Власники демонстрували можливості станції технічного обслуговування, автомобілі фірми «Рено», котрими торгують на нашому ринку. Не без гордості повідомили, що лише за минулий рік підприємство, де працює менш як дві сотні осіб, відрахувало до бюджетів всіх рівнів майже три мільйони гривень.

Та одним із найпотужніших платників податків у районі стало дочірнє підприємство ЗАТ «Оболонь—Красилівське», вклад якого до казни торік становив майже двадцять мільйонів гривень. І надалі «Оболонь» планує вкладати кошти у розвиток хмельницької економіки. Народний депутат Олександр Слободян повідомив, що підприємство хоче побудувати ще й солодовий завод у Чемеровецькому районі.

Віктору Кравчуку, директору СТОВ «Діброва», що в селі Волиця, теж було що показати. Є тут і свої млин, і крупорушка. Молоком, сметаною, сирами та маслом власного виробництва товариство успішно торгує в районному та обласному центрах. А у м’ясному цеху виготовляють понад тридцять видів ковбас. Усе це дається непросто. Волицю не обминають усі ті негаразди, що стримують сьогодні розвиток села. І щоб хоч трохи полегшити працю селян цього товариства, Володимир Литвин зробив їм подарунок. До машинного парку господарства додався новесенький трактор від Голови Верховної Ради. Що й казати, справді достойний, а головне — надзвичайно потрібний подарунок.

Але ще більше подарункам від Голови ВР тішилися вихованці центру ранньої реабілітації дітей-інвалідів у дошкільному закладі №4. До малюків, які там не просто підліковуються, а вчаться жити, спілкуватися ровесниками і навколишнім світом, гості прийшли з яскравими іграшками.

А в територіальному центрі обслуговування пенсіонерів та інвалідів подарунки отримував і Володимир Литвин. До Світлого Воскресіння бабусі вишили рушнички. Їх і подарували гостеві.

Проте не обійшлося й без обговорення найгарячіших проблем. Зустрічаючись із студентами та викладачами Хмельницького інституту регіонального управління та права, Володимир Литвин зазначив: нинішня сесія буде для парламенту непроста. Бо треба розглянути мало не тисячу законопроектів. Окрім того, з початком осені на всіх чекатиме дуже бурхливе політичне життя, пов’язане із початком президентських перегонів. А до цього ще й треба провести політичну реформу. Але, як зазначив Голова, всі ці процеси не повинні відсторонити владу від вирішення нагальних життєвих питань. І головними мають стати прийняття зрозумілого, прозорого і поміркованого Податкового кодексу, пенсійного законодавства та низки законодавчих рішень, зумовлених вимогами Ради Європи. Тільки тоді можна буде вести мову про зняття моніторингу з України. Ми вже набралися достатньо сили, аби стояти без цих милиць, зауважив Голова ВР.

Відповідаючи на запитання, Володимир Михайлович зазначив, що у ставленні до парламенту сьогодні спостерігається парадоксальна ситуація. З одного боку, виборці повинні довіряти тим, кого самі й вибрали. З другого — рейтинг найвищого законодавчого органу залишається доволі низький. Отож на часі навчитися народу і депутатам поважати одне одного.

А от знайти пояснення, чому закони, котрі приймає ВР, бувають доволі низької якості, не завжди просто. Не секрет, що більшість конституційних статей ще й не працювали сповна, відзначив Володимир Михайлович. Але ж парламентарії змушені діяти і приймати закони, виходячи із вимог сьогодення і розрахунків уряду. А ці розрахунки не завжди точні. Так, жоден уряд не зацікавлений у збільшенні доходної частини бюджету. Що вона менша, то легше її виконувати. А саме у збільшенні доходної частини закладене розв’язання багатьох проблем. Тільки не варто сподіватися, що всі їх можна вирішити одночасно. Треба визначити на рік-другий пріоритетні галузі, тоді і справді можна було б позбавитися багатьох проблем, переконаний Володимир Литвин.

І студентів, і викладачів найбільше хвилювали молодіжні проблеми, можливості підтримки вітчизняної науки та створення таких умов, котрі припинили б відплив інтелектуальних кадрів з країни. 

Учена рада вузу прийняла рішення про присвоєння Голові ВР Володимиру Литвину звання почесного доктора Хмельницького інституту регіонального управління та права за вагомий внесок у державотворчий процес.