Саме так відтепер звучатиме перший рядок Державного Гімну України. Закон про Державний Гімн України Верховна Рада прийняла більш як конституційною більшістю: 334 голосами у четвер минулого тижня.
Того самого дня сесія ухвалила постанови про Рекомендації парламентських слухань щодо вшанування пам’яті жертв голодомору 1932—33 років, про виконання посадовими особами і працівниками правоохоронних органів вимог Конституції та Закону «Про статус народного депутата України» щодо здійснення народними обранцями своїх повноважень, про парламентські слухання на тему підтоплення земель.
Наприкінці четвергового засідання депутати знову повернулися до обговорення заяви Президента України про політичну реформу. Свою оцінку пропозицій глави держави та від імені депутатських фракцій і груп висловили Олександр Мороз, Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко, Леонід Кравчук, Іван Плющ, Петро Симоненко, Іван Курас, Богдан Губський, Катерина Ващук. Закриваючи дискусію, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин запропонував провести 12 березня зустріч керівників фракцій і груп у ВР, де спочатку «домовитися, визначити віхи, а потім уже перекласти домовленість у площину юридичного відпрацювання законопроектів».
У п’ятницю народні обранці заслухали звіт Міністра палива та енергетики України Сергія Єрмілова стосовно соціально-економічних наслідків реорганізації вугільної промисловості. Сергій Єрмілов звернув увагу на головне завдання антикризової програми, а саме на впровадження організаційної форми виробничої ланки вугільної галузі. Оскільки, за його словами, галузь увійшла «в стадію незворотного розвалу». Після досягнення фінансової збалансованості підприємств з’явиться можливість подальшого переходу до реформування шляхом зміни власності.
— Зростання обсягів виробництва і зниження витрат на видобуток вугілля — ключові завдання, — підкреслив міністр, — і саме адресна державна дотація на капітальне будівництво і розвиток шахт забезпечить їхню рентабельність. На думку міністра, важливо законодавчо сприяти залученню до вугільної галузі приватних інвестицій і подбати про захист працюючого інвестора.
Співдоповідач — голова Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Андрій Клюєв — зазначив: реорганізація вугільної галузі, яку запроваджує Мінпаливенерго, не має комплексного та фінансово-економічного обгрунтування, грішить декларативністю. Він звернув увагу присутніх на необхідність розширення законодавчої бази. Зокрема, треба прийняти закон про реструктуризацію заборгованості, яка виникла внаслідок неповних розрахунків за електроенергію.
Під час обговорення депутати різко критикували Мінпаливенерго, Кабінет Міністрів за допущені помилки в проведенні реструктуризації вугільної галузі.
Алла АНТИПОВА, Володимир КОРОЛЮК. Юліана ШЕВЧУК.