Ранкове засідання 4 березня
На початку засідання парламентарії скористалися регламентною нормою і шляхом голосування визначилися з направленням низки депутатських запитів до керівників державних відомств. Запити торкалися проблем і місцевого регіонального, і державного масштабу. Так, в одному з них ішлося про потребу оголосити Херсонську область зоною стихійного лиха у зв’язку з вимерзанням посівів. Серед більш як десятка таких документів особливо виділялися три, що стосувалися вчинків відомих у країні політиків і державних діячів. Валентина Семенюк (СПУ) вимагає правової оцінки діям глави адміністрації Президента Віктора Медведчука у зв’язку, як сказано в документі, з порушенням ним норм Конституції та Закону про боротьбу з корупцією. А народний депутат, керівник тимчасової слідчої комісії Григорій Омельченко, чий запит підтримала ВР, вимагає від Генерального прокурора С. Піскуна дати правову оцінку діям колишнього Генпрокурора М. Потебенька, який начебто і письмово, і усно гальмував розслідування справи Г. Гонгадзе (йдеться про лист М. Потебенька тодішньому Голові СБУ Л. Деркачу та про зупинення активних оперативно-розшукових заходів). У відповідь екс-Генпрокурор, а нині народний депутат М. Потебенько виголосив заяву, в якій вимагає створення парламентської слідчої комісії для розслідування начебто протиправних дій самого Святослава Піскуна в часи роботи у ДПА.
Парламентарії скористалися і своїм правом на виголошення від імені фракцій заяв та оголошень. О. Мороз і О. Турчинов привернули увагу до минулого надзвичайного з’їзду депутатів від опозиції і закликали колег та громадян України до березневих акцій «Повстань, Україно!». А дві жінки-депутати Людмила Супрун та Катерина Самойлик звернули увагу колег на ситуацію довкола Іраку і майбутнього підростаючого покоління.
На засіданні головуючий оголосив про входження депутатів Віктора Мусіяки та Володимира Сівковича до групи «Євпропейський вибір».
Загалом порядком денним передбачено розгляд понад 10 законопроектів, переважна більшість яких запропонована урядом, а чотири визначені Президентом як невідкладні. Серед найактуальніших — пакет законопроектів про використання земель та їх оцінку. Серед найгостріших — три законопроекти про Державний гімн України, а також інформація Генпрокурора, керівників СБУ, МВС, Держкомітету зв’язку про хід розслідування факту поширення фальшивого тексту «Відкритого листа» від голови фракції «Наша Україна». Поданий депутатом В. Лещенком (КПУ) проект Державного гімну передбачає повернення до мелодії гімну, який був за радянських часів. Зрозуміло, що в його опонента Л. Лук’яненка кардинально інший погляд на це питання. Передбачалися гострі дебати. Але самі доповідачі просили не поспішати з цим питанням, не піддаватися на можливі провокації, щоб не спричинити конфронтації різних політичних сил у сесійній залі. Тим паче що для зміни «головної мелодії країни» треба набрати 300 голосів для внесення змін до Конституції.
Алла АНТИПОВА, Анатолій БЕНЬ.