Так прокоментував Голова Верховної Ради надзвичайний з’їзд опозиційних депутатів усіх рівнів, що відбувся у Києві минулих вихідних. «Ми вже звикли до самобичування, але процеси в Україні більш-менш відбуваються штатно, — сказав Володимир Литвин на прес-конференції у парламенті. — Опозиція на те й опозиція, що повинна говорити: ситуація вкрай погана. А влада на те і влада, що повинна аналізувати, що висловлює опозиція, і враховувати це у своїй щоденній діяльності».
На запитання, де глава парламенту проведе 9 березня (на цей день заплановано чергові акції протесту опозиції), Володимир Литвин відповів, що планує поїхати до Канева. Там відбуватиметься нагородження учнів — переможців «Шевченківського конкурсу». Водночас глава парламенту висловив переконання, що в Києві під час акції протесту опозиції жодних надзвичайних подій не станеться.
Рішення РНБОУ та відповідний указ Президента і законопроекти про направлення українського батальйону з радіаційного та хімічного захисту в зону Перської затоки, за словами Голови Верховної Ради, до парламенту ще не надходили. Адже перш ніж звертатися до ВР по надання згоди на направлення спецбатальйону, треба визначитися, до якої країни вирушить цей батальйон, і укласти міждержавну угоду. В. Литвин зазначив, що США нині ведуть активні переговори з цього питання. Глава парламенту спрогнозував: якщо питання про направлення українського батальйону в зону воєнних дій навколо Іраку розглядатимуть у парламенті, дискусія буде дуже гостра.
«Надзвичайно делікатним питанням» назвав Володимир Литвин і конфлікт між колишнім і нинішнім Генеральним прокурором України — Михайлом Потебеньком та Святославом Піскуном. На думку Голови ВР, це «особистісний конфлікт». Під час засідання погоджувальної ради народні депутати вирішили, що немає потреби створювати в парламенті ще одну тимчасову слідчу комісію. Можна доручити розглянути питання, про яке говорив на погоджувальній раді М. Потебенько, скажімо, комісії, яку очолює Григорій Омельченко. Володимир Литвин також сказав: якщо питання про створення тимчасової слідчої комісії буде внесено до парламенту, то ВР має розглянути відповідний проект постанови.
Коментуючи відставку голови Фонду держмайна Олександра Бондаря, Володимир Литвин заявив, що йому ще не відома офіційна реакція Президента України, а також кандидатура нового голови фонду. «Якщо ця кандидатура буде впливова, вона може розраховувати на підтримку в сесійній залі», — вважає Володимир Литвин.