Комітет Верховної Ради України у закордонних справах рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про підприємства, що здійснюють посередництво у працевлаштуванні громадян за кордоном. Проектом, зокрема, передбачено норму, за якою підставою для розміщення в рекламних оголошеннях інформації стосовно посередника, його можливостей у наданні послуг з посередництва в працевлаштуванні на роботу за кордоном є наявність у нього ліцензії на такий вид діяльності. При цьому посередник несе повну відповідальність за законність пропонованого виду роботи, який визначається згідно із законодавством країни працевлаштування. Якщо такий вид послуги надається посередником без ліцензії, то орган ліцензування стягує із суб’єкта господарювання штраф у п’ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у розрахунку на кожну особу, якій надавалися такі послуги, та припиняє цей вид його діяльності.
Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин пропонує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін і доповнень до деяких законів України, внесений народним депутатом С. Гавришем, щодо підвищення рівня заробітної плати педагогічним та медичним працівникам на селі. Цей документ передбачає доповнення до законів «Про освіту» та «Основи законодавства України про охорону здоров’я».
Члени комітету підтримали законодавчу пропозицію про 25-відсоткову доплату до посадового окладу сільським освітянам і медикам. Водночас вони звернули увагу на невиконання чинних законів, спрямованих на поліпшення соціального становища цих категорій працюючих на селі.
Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендував парламенту прийняти за основу проект закону про внесення змін до Закону «Про особливі заслуги перед Україною», внесений народними депутатами В. Анастасієвим, І. Герасимовим. Законопроектом пропонується поставити колишніх персональних пенсіонерів у рівні умови з іншими громадянами в питаннях отримання ними пенсій за особливі заслуги перед Україною. Чинним законом чітко визначено ступінь заслуг перед Вітчизною, за які може встановлюватися зазначена пенсія громадянам України. Стосовно колишніх персональних пенсіонерів, то про них йдеться у прикінцевих положеннях чинного закону, що викликає двозначне тлумачення, а отже, і двозначне застосування.
Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує парламенту прийняти у другому читанні проект закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Декрету Кабінету Міністрів «Про стандартизацію та сертифікацію» (щодо адміністративної відповідальності за введення в обіг продукції). Пропонується деякі норми зазначених законодавчих актів привести у відповідність з прийнятими парламентом у минулому році законами щодо стандартизації та сертифікації. Зокрема, до суб’єктів господарювання за введення в обіг продукції, стосовно якої немає сертифіката відповідності або свідоцтва про визнання відповідності чи декларації про відповідність, а також неправомірне застосування національного знака відповідності, застосовується адміністративне покарання у вигляді штрафу (від 3 до 88 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).
За повідомленням Інформуправління ВР.