На початку погоджувальної ради керівників парламентських комітетів та лідерів депутатських фракцій і груп Голова Верховної Ради Володимир Литвин подякував народним депутатам за прийняття рішень, які сприяють зняттю з України санкцій з боку FATF. Лист-подяка надійшов до парламенту і від Прем’єр-міністра України Віктора Януковича. «Хоч нам і доводилося працювати з коліс, голосування показало, що партійні позиції співставні з загальнодержавними інтересами», — зазначив В. Литвин. А цей пленарний тиджень у парламенті буде не менш напружений. До порядку денного внесено понад 80 питань.
У середу зранку відбудеться закрите засідання ВР, на якому депутати обговорять виконання посадовими особами та працівниками правоохоронних органів вимог Конститууції України та Закону «Про статус народного депутата України» про забезпечення умов для здійснення парламентаріями своїх повноважень.
Звіт Міністра палива та енергетики Сергія Єрмілова про соціально-економічні наслідки реорганізації вугільної промисловості перенесено на березень. За словами голови Комітету ВР з питань ПЕК Андрія Клюєва, нині над вивченням цієї проблеми працює робоча група, до якої входять народні детутати, представники облдержадміністрацій і Мінпаливенерго.
Лідер фракції соціалістів Олександр Мороз запропонував розглянути сьогодні першим питанням проект закону про вибори народних депутатів на пропорційній основі і проголосувати його першим питанням у четвер. Його підтримав і голова парламентського Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Анатолій Матвієнко.
А представник фракції «Наша Україна» Віктор Пинзеник підсилив пристрасті довкола майбутніх президентських виборів. Він заявив, що до випуску листівки, нібито листа лідера «Нашої України» Віктора Ющенка до виборців, у якій він наче пише про стосунки з Юлією Тимошенко, причетна влада. В. Пинзеник в інтерв’ю журналістам пообіцяв, що «Наша Україна» використовуватиме всі можливості парламентського і позапарламентського тиску і запропонував Верховній Раді доручити Генеральній прокуратурі, МВС, СБУ , керівникам «Укпрошти» і Мінтрансу з’ясувати замовників і виконавців цієї фальшивки, яку, за його даними, випущено мільйонним тиражем.
У середу 19 лютого о 15-й годині у Верховній Раді також відбудуться парламентські слухання про підтоплення земель в Україні. У день голосування — четвер, 20 лютого — народні депутати планують прийняти рішення стосовно законопроектів, визначених Президентом і урядом як нагальні. Це, зокрема, закони про державну підтримку страхування та кредитування експорту, про реструктуризацію заборгованості, яка виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії; про розмежування земель державної і комунальної власності; про боротьбу з тероризмом; зміни до закону про електроенергетику та інші.
Наступного тижня депутати працюватимуть у виборчих округах, однак у середу, 26 лютого, у Верховній Раді пройдуть парламентські слухання про наслідки і перспективи приватизації в Україні.
На запитання, чому 19 лютого у Верховній Раді пройде закрите засідання, Голова Верховної Ради Володимир Литвин відповів, що таке рішення прийняв парламент. Розгляд цього питання вже переносили кілька разів. Глава парламенту наголосив, що під час цього засідання депутати насамперед мають поговорити про потребу радикально поліпшити роботу над підготовкою законопроектів, внесенням у сесійний зал узгоджених проектів законів, щоб Верховна Рада не витрачала марно зусиль, розглядаючи кілька альтернативних законопроектів на одну тему. В. Литвин також зазначив, що закон про статус народного депутата, виконання якого і буде предметом розгляду на закритому засіданні, повинні виконувати всі органи державної влади. Голова Верховної Ради в інтерв’ю журналістам після погоджувальної ради також повідомив, що вчора він уже направив до суду подання на чотирьох депутатів, котрі суміщують свій мандат із посадами у виконавчих органах влади. Глава парламенту зазначив, що є ще двоє депутатів — суддів Верховного Суду України: Володимир Мойсик і Василь Онопенко. Однак В. Мойсик уже пообіцяв подати відповідну заяву, а В. Онопенко визначиться після завершення розгляду у Верховному Суді однієї справи. Щодо депутата Сергія Ківалова, котрий також є головою Вищої Ради юстиції, В. Литвин сказав: є рішення суду і висновок Інституту держави і права, а тому в Голови ВР немає правових підстав для подальшого розгляду цієї проблеми.
Цього тижня обіцяє активізувати свою роботу і парламентська більшість: на вчорашньому засіданні координаційної ради більшості, яке відбулося перед початком погоджувальної ради, вирішено найближчим часом провести спеціальне засідання координаційної ради і обрати на ньому нового координатора більшості. За словами лідера фракції партій ППУ і «Трудова Україна» Ігоря Шарова, «більшовики» пропонуватимуть кандидатуру члена фракції НДП Анатолія Толстоухова. «Більшовики» також пропонуватимуть відновити роботу консультативної ради з представників уряду і парламенту.