Вийшов у світ 600-й номер газети «Роден край» — додатку болгарською мовою до газети Верховної Ради України «Голос України».
1989 року в Одеській обласній газеті «Прапор комунізму» з’явився спеціальний випуск болгарською мовою «Роден край». Потім «Роден край» виходив як додаток до цієї газети.
Верховна Рада України ухвалила рішення про створення друкованих додатків до газети Верховної Ради «Голос України». З червня 1992 р. «Роден край», а згодом ще п’ять газет — румунська, татарська, польська, вірменська та єврейська — набули такого ж статусу. Співзасновниками «Роден краю» є газета «Голос України», Одеська обласна рада і трудовий колектив редакції «Роден край».
Головним редактором ось уже вісім років працює Дора Костова. З 1997 року газета в 2,5 разу збільшила свій обсяг та виходить регулярно на 8 і 12 сторінках щотижня. Постійні читачі чекають на неї по всій Україні.
Історію «Роден краю» написано всіма, хто вклав у його створення фізичні та інтелектуальні сили й уміння. Через газету вони передають свої знання і любов до всього національного, до землі, на якій народилися й виросли. Видання робить свій внесок у становлення української державності, розвиток демократії та реалізацію етнополітики в країні, а також у зміцнення україно-болгарських міждержавних відносин.
Марина ПЕРЕЛІ.
Освячено каплицю
у Міжрегіональній академії управління персоналом Сербської православної церкви, збудовану у пам’ять безневинних жертв натовських бомбардувань Югославії у 1999 році. Каплицю зведено з благословення глави Сербської православної церкви Патріарха Павла на місці, яке було освячене настоятелем Української православної церкви Митрополитом Київським і Всієї України Володимиром.
На спільному богослужінні каплицю освятили єпископ Бачкі Іріней та керуючий справами УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан.
«Під час натовської агресії на Балканах загинули більш як дві тисячі безневинних людей, які сьогодні поминаються ієрархами Сербської та Української православних церков. Такі події потрібні, бо освіта без духовності неможлива», — зазначив президент МАУП Георгій Щокін.
У церемонії взяли участь міністр релігій Республіки Сербія професор Воїслав Мілованович, голова Державного комітету у справах релігії Віктор Бондаренко, віце-президент Парламентської асамблеї Ради Європи, народний депутат України Борис Олійник, Надзвичайний і Повноважний Посол Союзної Республіки Югославія в Україні, доктор Раде Філіпович, ректор Київської духовної академії, протоієрей Микола Забуга, представники громадськості, відомі освітяни та науковці.
Єпископ Бачкі Іріней та міністр релігій Республіки Сербія професор Воїслав Мілованович вручили президенту МАУП Георгію Щокіну орден Святого Сави І ступеня, яким його нагородив Патріарх Сербський Павел.