Держава повинна забезпечити для молоді три складові: можливість здобути освіту, перше робоче місце та житло. Решту молодь спроможна вирішити сама. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час зустрічі з лідерами молодіжних організацій напередодні парламентських слухань «Нове покоління незалежної України», що відбудуться у парламенті сьогодні.
Нині до нового парламенту прийшло значно більше молодих політиків. Усі вони «прорвалися» в дуже жорсткій боротьбі. І коли вони вже в стінах Верховної Ради бачать, як багато часу відводиться на з’ясування стосунків, блокування, у багатьох із них виникає певне розчарування і враження, нібито в цьому і полягає зміст парламентської роботи. Саме тому Голова Верховної Ради і застеріг молодих депутатів: політична боротьба може і повинна бути в парламенті. Адже в ньому сконцентровані різні політичні сили, які по-різному бачать розвиток нашої держави. Однак усі питання та проблеми, наголосив В. Литвин, треба розв’язувати цивілізовано.
Звісно, не вся молодь цікавиться великою політикою. Для більшості найважливішим є її особисте становлення: навчання, робота, сім’я, діти, житло... Саме тому основні пропозиції, з якими зверталися представники молодіжних організацій до народних депутатів, — це збільшити у держбюджеті-2003 фінансування молодіжного житлового будівництва (зокрема, передбачити, щоб кредити видавали не лише на будівництво нових будинків, а й придбання квартир на вторинному ринку житла, що значно дешевше); кредитування освіти (і щоб вартість навчання не зростала з переходом із курсу на курс); створення державою таких умов для підприємств і організацій, щоб вони були зацікавлені брати на роботу молодих тощо. У свою чергу, голова Комітету Верховної Ради України з питань молодіжної політики та спорту Катерина Самойлик закликала представників молодіжних організацій взяти активнішу участь у розробці Національної програми розвитку молоді в Україні, щоб цей документ містив не загальні положення, а конкретні пропозиції.
А Голова Верховної Ради повідомив, що найвищий законодавчий орган держави встановлює десять премій у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян для молоді за особистий внесок у становлення соціально-демократичної держави.