Учора перший заступник голови Комітету ВР з питань свободи слова та інформації Сергій Правденко провів прес-конференцію з приводу прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів». Свою увагу він зосередив на позиції комітету та його голови.
Зокрема, Правденко сказав, що ці зміни зумовлені потребою чіткого трактування зазначеного закону. На двох засіданнях комітету стосовно законопроекту, який захищає передплатників та редакції і не допускає підвищення вартості преси, всі члени комітету, окрім Сергія Правденка, відхилили запропоновані зміни. Однак депутати Верховної Ради України, незважаючи на позицію комітету, проголосували за прийняття закону.
Правденко також зазначив, що, за його підрахунками, ухвалений закон збереже майже 100 млн. грн. передплатникам та редакціям.
На захист свободи слова, наголосив С. Правденко, стала й держава в особі Мін’юсту, Держкомінформу, Мінекономіки та Антимонопольного комітету, але чомусь не Комітет ВР з питань свободи слова та інформації, завданням якого і є захист такої свободи.
***
Окрім того, народний депутат Сергій Правденко вважає, що Комітет ВР з питань свободи слова й інформації не мав підстав для обвинувачення газети «Голос України» у надмірних симпатіях до Голови Верховної Ради Володимира Литвина, повідомляє УНІАН.
«Якщо їм не подобаються публікації Володимира Литвина, то це їхні проблеми. Мені, наприклад, їх цікаво читати. Багато його там чи мало — це справа редакції. Там досить самостійний редактор», — заявив Правденко.
Він також вважає, що Комітет з питань свободи слова і інформації не мав права вимагати від газети надання концепції видання на розгляд депутатів. «Комітет не мав права цікавитися, що там за концепція в «Голосу України». Це той самий елемент цензури. Я з насолодою дивитимуся, що вони будуть там робити», — заявив Правденко. За словами депутата, концепцію «Голосу України» затверджено разом зі статутом видання у 1991 році. «І давно вже концепція в 1991 році затверджена у статуті самої газети. Там усе сказано, нехай почитають», — заявив Правденко. На його думку, газета «Голос України» — авторитетне видання із традиціями, що треба поважати.
«Багато хто з тих, хто нині в комітеті (з питань свободи слова та інформації), в політичному плані ще під стіл пішки ходили, коли «Голос України» уже був. Коли вони ще думали, хто переможе — Компартія чи демократія, «Голос України» уже був і виступав з першого номера за незалежну Українську державу», — заявив Правденко. Він також повідомив, що, працюючи головним редактором цієї газети, не мав проблем зі свободою слова і вів самостійну редакційну політику видання. Він вважає, що «Голос України» залишається плюралістичним виданням. Правденко також виступив із критикою пропозиції Комітету з питань свободи слова та інформації закрити журнал Ради «Віче».
«Вони ж голосують (за припинення випуску «Віче») з одною метою — це ще одна трибуна Володимира Литвина. Якби там Литвина сьогодні не було, то це цензура чи ні? Рішення про «Віче» взагалі дике», — заявив Правденко.
Як повідомляло агентство, Комітет ВР з питань свободи слова і інформації обвинуватив «Голос України» у надмірних симпатіях до Литвина, зокрема, у публікації фрагментів його книг.
Комітет вимагав зміни редакційної політики газети для однакового подання позицій усіх політичних сил і комітетів Ради.
Редактору газети Анатолієві Горлову доручено протягом місяця розробити нову концепцію видання і представити її на розгляд Ради.
«Голос України» — газета Верховної Ради, заснована 1990 року. Тираж видання — 170 тис. примірників.