Минулої суботи Прем’єр-міністр Віктор Янукович надіслав до парламенту листа, в якому новий уряд підтримує законопроекти, внесені попереднім урядом, і просить Верховну Раду їх розглянути. Про це повідомив на погоджувальній раді голів парламентських комітетів, лідерів депутатських фракцій і груп Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Після відставки уряду А. Кінаха законопроекти, які було внесено ним до парламенту, відкликано.
Загалом до порядку денного сесії внесено понад 130 законопроектів, із них 14 — подані Президентом України та урядом як невідкладні для найпершого розгляду. Зокрема, сьогодні, 26 листопада, парламент планує обговорити внесений Президентом як невідкладний проект закону про боротьбу з тероризмом.
У середу, 27 листопада, депутати розглянуть проекти кримінально-виконавчого кодексу України, закон про інформаційну відкритість органів державної влади та вищих посадових осіб, а о 15-й годині у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання «Нове покоління незалежної України (1991—2001 роки)».
У день голосування — 28 листопада — парламент планує визначитися, зокрема, щодо проектів законів про державний бюджет України на 2003 рік у третьому читанні, про прожитковий мінімум та про встановлення розміру мінімальної зарплати на наступний рік, про запобігання та протидію відмиванню «брудних» грошей, про державну підтримку книговидавничої справи в Україні, низки законів з пропозиціями Президента — зокрема, про тимчасові слідчі та спеціальні комісії ВР, про Кабінет Міністрів, про списання та реструктуризацію заборгованості у квартплаті, комунальні послуги, спожиті природний газ та електроенергію, про соціальний і правовий захист військовослужбовців.
29 листопада пленарний день має розпочатися з розгляду питання про стан боротьби з організованою злочинністю. Із доповідями виступлять голова Комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, голова Координаційного комітету з боротьби з організованою злочинністю, Голова СБУ, Міністр внутрішніх справ та Генеральний прокурор України.
2—6 грудня депутати працюватимуть у комітетах і фракціях, а в середу, 4 грудня, у Верховній Раді відбудуться парламентські слухання «Суспільство, ЗМІ, влада: свобода слова та цензура в Україні».
Однак наскільки депутати будуть налаштовані на суто законодавчу роботу, спрогнозувати досить складно, адже цього тижня парламентська більшість пропонуватиме новому Прем’єр-міністру України своїх кандидатів до коаліційного уряду і має намір перерозподілити парламентські комітети.
Одне кадрове питання вже стало відомим на погоджувальній раді: глава парламенту Володимир Литвин поінформував народних депутатів, що Президент Леонід Кучма направив до Верховної Ради подання про надання згоди на призначення Головою Національного банку України Сергія Тігіпка. А колишнього главу НБУ Володимира Стельмаха указом глави держави звільнено за власним бажанням.
За словами постійного представника Президента України у Верховній Раді Олександра Задорожнього глава держави узгоджуватиме з парламентською більшістю всі кандидатури до нового уряду. Він висловив припущення, що новий уряд може бути сформований вже цього четверга.
Під час погоджувальної ради в парламентських кулуарах почали також говорити про те, що голова Комітету ВР з питань національної безпеки та оборони, член фракції КПУ Георгій Крючков написав заяву про складання з себе повноважень народного депутата України. Однак лідер комуністів Петро Симоненко в інтерв’ю журналістам сказав, що вперше про це почув і йому невідомо про причини такого кроку. Натомість Голова Верховної Ради Володимир Литвин зазначив, що Г. Крючков вже давно виношував таку ідею. «Я не хочу коментувати внутріпартійні та внутріфракційні суперечки, — відзначив В. Литвин, — однак, скажу, що таких професіоналів, як Георгій Корнійович, на жаль, мало».