У Верховній Раді тривають зустрічі кандидата на посаду Прем’єр-міністра України Віктора Януковича з депутатськими фракціями і групами. Головна вимога депутатів — коаліційність уряду, тобто наскільки буде задоволено фракційні амбіції під час розподілу посад у новому Кабміні.

Найчисельніша фракція, що входить до парламентської більшості, — партій ППУ і «Трудової України», — за словами її лідера Сергія Тігіпка, одностайно підтримає кандидатуру Віктора Януковича. До того ж фракція готова висунути на одну з посад у коаліційному уряді кандидатуру відправленого у відставку прем’єра Анатолія Кінаха.

«Демократичні ініціативи» прийняли рішення про підтримку кандидатури В. Януковича. Як повідомив лідер групи Степан Гавриш, на зустрічі з претендентом було досягнуто домовленості, що після обрання прем’єра триватимуть переговори за посади в коаліційному уряді.

Група «Народовладдя», як повідомив її співголова Сергій Осика, не визначилася щодо кандидатури В. Януковича і після зустрічі з ним. Однак вважає цю кандидатуру «сприйнятною».

Лідер НДП Валерій Пустовойтенко не підтримує відставку уряду Анатолія Кінаха, вважаючи, що для зміни уряду спочатку потрібно провести політичну реформу в країні.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин прогнозує, що кандидатура Віктора Януковича може набрати під час голосування наступного четверга майже 250 голосів. А ще через тиждень — до 28 листопада, на його погляд, в Україні може бути повністю сформовано новий коаліційний уряд.

Лідер комуністів П. Симоненко заявив, що фракція КПУ, найімовірніше, не голосуватиме за призначення В. Януковича прем’єром. Вона має власну позицію стосовно зміни уряду і запропонувала свою кандидатуру на посаду Прем’єр-міністра — С. Гуренка.

Найчисельніша в парламенті фракція «Наша Україна», яка налічує 110 депутатів, найпевніше, участі в голосуванні за нового прем’єра й уряд не братиме. «Позиція «Нашої України» незмінна: не можна розглядати питання нового прем’єра поза контекстом системних змін, ідеться в заяві політради блоку Віктора Ющенка.