Проводячи дні «Голосу України» на Луганщині, ми не змогли не поцікавитися в керівництва області, який сьогодні в неї загальний стан справ. Адже від добробуту мешканців краю напряму залежатиме й тираж нашої газети. Чи відбулися вже якісь зрушення на краще? — запитали ми в голови Луганської обласної державної адміністрації Олександра ЄФРЕМОВА.
— Ми гордимося тим, що за останні два роки Луганщина додала в своїх виробничих економічних показниках по 30% до обсягів попередніх років, а обсяги виробленої продукції зросли вдвічі. За останні чотири роки втричі збільшився бюджет області. Це дало додаткові фінансові ресурси, що, в свою чергу, дозволило в основному розрахуватися з соціальними боргами в регіоні.
У Луганській області діє програма соціально-економічного розвитку регіону, що розрахована на десять років. Хоча ми й розуміємо, що навіть за такий термін навряд чи стабілізуємо ситуацію, щоб вийти на показники 1990 року. Водночас не можемо не рахуватися з багатьма проблемами. Одна з основних —це питання пенсійного забезпечення. Кожен третій мешканець області — пенсіонер, який отримує в середньому 140 гривень. Друга проблема — це вугільна галузь, яка сягає загальнодержавного масштабу (про це детальніше вже писала наша газета).
За останні роки вдалося поставити на ноги фактично всі великі підприємства регіону. Однак чимало підприємств ще не вийшли на ті економічні показники, на яких повинні працювати. Бо лише досягнувши економічного розвитку і серйозних виробничих показників, зможемо розв’язати блок соціальних проблем. І коли окремі політики сьогодні кажуть, що з їх приходом на голови людей посиплеться манна небесна, — то це обман. Будь-які революційні дії у державі призводять до того, що життя людей лише погіршується. Ми за те, щоб наша держава розвивалася еволюційним шляхом, без революційних потрясінь. І намагаємося утримувати стабільною політичну, міжнаціональну, релігійну ситуацію.
— Нині у владних верхах активно обговорюється ідея проведення адміністративно-територіальної реформи, за якою Донецька і Луганська області об’єдналися б в один Донбаський регіон. Як ви гадаєте, чи доцільно це?
— У документі, офіційно запропонованому Мінекономіки, йдеться про необхідність діяти у рамках Конституції, де чітко виписано адміністративно-територіальний поділ України. Інша річ, що деякі політики прагнуть порушити це питання. Нині, коли в держави і так вдосталь проблем, поділ чи об’єднання територій може призвести лише до чергового безладдя і з’ясування стосунків. Щоб говорити про ефективніше управління на більшій території, треба спочатку розв’язати проблеми тих територій, які визначені на сьогодні. Ми дуже обережно ставимося до таких заяв. Наш регіон збалансований і розвивається динамічно. Ми — четверта в Україні область за економічним потенціалом. Тож поєднувати її з першою за економічним потенціалом областю — це отримати гігантський регіон, в якому зосереджуватиметься чверть економічної потужності держави.
— Як розвивається економічне співробітництво області із зарубіжними партнерами?
— Нещодавно Луганську область відвідали представники Австрії, 59 підприємств регіону домовилися про подальший розвиток контактів із австрійськими бізнесменами. Нині в області працює проект уряду Великобританії з лінії технічної допомоги. Після візиту Посла Великобританії домовилися про обмін бізнесовими делегаціями. Луганщина підтримує активні економічні стосунки з підприємствами більш як 90 країн, а зовнішньоторговельний оборот регіону становить понад мільярд доларів.