Промислове виробництво

За останні два роки його обсяги збільшилися на 22 відсотки. Промислові велети, такі як ДП «Харківський авіазавод», «Завод ім. Малишева», «ФЕД», ВАТ «Південкабель», «Балцем», повертають втрачені і виходять на нові ринки збуту. За кількістю освоєння нових видів машин, обладнання, апаратів та приладів область вийшла на перше місце в Україні. За кількістю впроваджених нових прогресивних технологічних процесів — на друге. Твердо утримує перше місце за обсягами виробництва товарів народного споживання.
Аграрний комплекс
За підсумками комплексної оцінки його розвитку 2001 року область визнано кращою в державі. Урожай ранніх зернових нинішнього року — найбільший за останні десять років. Виробництво м’яса зросло на 16 відсотків, молока — на 10, яєць — на 12,4 відсотка. За останні два роки майже вдвічі збільшилася заробітна плата, борги скоротилися у 18 разів, селянам повернено більш як 100 млн. гривень.
Протягом минулого і нинішнього років під зернові було вкладено по 700—900 грн. грошових і матеріальних коштів із розрахунку на один гектар. Це дало змогу одержати врожайність ранніх зернових 35,3 ц/га, а валовий збір — 2 млн. 570 тис. тонн, що на 256 тис. тонн, або 11 відсотків більше за торішні. Рівень урожайності поточного року на чверть перевищує показник 1991 року.
Очікують також зростання обсягів виробництва олійних культур та цукрових буряків. У реформованих господарствах області за вісім місяців цього року на 10 відсотків зросло виробництво валової продукції сільського господарства порівняно з відповідним періодом минулого року. А за деякими видами продукції можна очікувати збільшення виробництва навіть у порівнянні з 1991 роком: зерна — на 22 відсотки, соняшнику — на 28, картоплі та овочів — майже на третину.
Транспорт
У першому півріччі цього року Південна залізниця посіла перше місце в галузевих змаганнях. Відкрито рух першого в Україні швидкісного потяга «Столичний експрес», активно розвивається транспортна інфраструктура. Авіапідприємствами міста Харкова з початку року відправлено 15,7 тис. пасажирів, що в 2,2 разу більше, ніж за відповідний період 2001 року.
Малий бізнес
Протягом останнього року кількість підприємств малого бізнесу збільшилася на 13 відсотків, підприємців-фізичних осіб — на 11 відсотків. Позитивне сальдо прибутковості підприємницької діяльності становило 6,9 млн. гривень, надходження до бюджету —89,9 млн. гривень.
Капітальне будівництво
Капітальні вкладення за рахунок усіх джерел фінансування зросли на суму більш як 500 млн. грн. Збудовано 4638 квартир загальною площею 398,6 тис. кв. метрів. З 2001 року значно активізувалося будівництво метро. За 2001—2002 роки виконано роботи на 48,5 млн. грн., що більше, ніж загалом за попередні п’ять років. 2004 року плановано відкрити станції «Ботанічний сад» і «Вул. 23 Серпня».
Інвестиції
Обсяги іноземних інвестицій у господарство області зросли в 1,7 разу і становлять 74,6 млн. дол.  За темпами залучення інвестицій 2001 року область вийшла на перше місце серед регіонів України. В усіх галузях економіки поліпшуються фінансові результати. За два минулі роки підприємствами всіх форм власності одержано прибуток на 2,3 млрд. грн. Тільки 2001 року прибуток зріс проти 2000 року майже в півтора разу, а обсяги збитків підприємств скоротилися на 26 відсотків. І як наслідок — збільшення надходжень у бюджет області. За два роки доходна частина бюджету збільшилася в півтора разу і цього року становитиме 1 млрд. 459 млн. грн. Це дало змогу підвищити бюджетні витрати на освіту — на 36 відсотків, охорону здоров’я — на 18, культуру — 29 відсотків.
Робочі місця
Намітилася стала тенденція зростання попиту на робочу силу, створено 64,2 тис. робочих місць. Заборгованість у заробітній платі скоротилася на 272,8 млн. грн., або в 3,8 разу.
Зарплата
Якщо в жовтні 2000 року середньомісячна заробітна плата в регіоні становила 258,7 грн., то в серпні нинішнього — 388 грн. Зростання грошових доходів, а водночас і споживацького попиту населення вже почало стимулювати новий виток економічного розвитку Харківщини. Роздрібний товарообіг області за два роки збільшився на 41 відсоток. Другий рік поспіль зростає частка витрат населення на придбання і продовольчих, і непродовольчих товарів та товарів тривалого користування: меблів, побутової техніки тощо.