Випуск мостових електричних кранів нового покоління освоїв Новокраматорський машинобудівний завод. Перший із них вантажопідйомністю 10 тонн виготовлено для ВАТ «Запорізький завод феросплавів». Новинку оснащено сучасними системами управління та контролю, всі технологічні процеси автоматизовані. Потурбувалися і про зручності для кранівників. Кабіна обладнана не гірше від кабіни літака: крісло, суміщене з пультами управління, повертається на 270 градусів, а кондиціонер забезпечує постійну температуру незалежно від зовнішніх обставин.
Плавати взимку зможуть не лише «моржі»
Відмовилися від дорогих послуг міської тепломережі та збудували власну міні-котельню на Маріупольському металургійному комбінаті імені Ілліча. Вона забезпечуватиме теплом і гарячою водою готель «Дружба» та басейн «Нептун». Сучасне обладнання дає змогу оптимально витрачати паливо.
Тепер у ватерполістів команди «Іллічівець», плавців, стрибунів у воду з’явилася можливість для цілорічних тренувань. Та й городяни, які відвідують басейн, залишаться задоволеними.
«Формула»,яка не розв’язує проблем
Формульний підхід до формування місцевих бюджетів неприйнятний, переконані депутати Донецької обласної ради. Особливо інших підходів потребують так звані депресивні території — шахтарські міста, які не мають змоги нарощувати прибуткову базу через закриття вуглевидобувних підприємств. Наприклад, у бюджеті Сніжного передбачені доходи від семи шахт, а фактично працює лише три. Уже нині половина міст і районів області для виплати заробітної плати бюджетникам змушені вдаватися до банківських кредитів.
Напередодні опалювального сезону постає проблема забезпечення побутовим паливом 73 тисяч ветеранів війни і праці: загальний дефіцит коштів на ці потреби становить понад 10 мільйонів гривень. Аналогічна ситуація з відшкодуванням квартирної плати та забезпеченням скрапленим газом пільговиків: бракує майже 25 мільйонів гривень. Ще для фінансистів стало халепою «непрогнозоване» зростання кількості отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим. До кінця року заборгованість у цих виплатах теж досягне 25 мільйонів гривень.
Курс молодого батька, і не тільки...
Десятиріччя відзначають Донецький обласний центр соціальних служб для молоді та низка районних і міських центрів. Свого часу такі структури тут з’явилися одними з перших в Україні. Межа їхньої діяльності — соціальна підтримка сім’ї, профілактика негативних явищ серед молоді, сприяння молодіжній зайнятості, робота з призовниками та військовиками.
При Горлівському центрі працює, наприклад, спеціалізована консультативна служба «Сім’я». Вона консультує молоді родини з питань виховання дітей. У Краматорському міському центрі активно допомагають молоді, яка повернулася із місць позбавлення волі. 1200 абонентів звертаються щороку на «телефон довіри» Артемівського районного центру. А ще тут організовано школу соціальної адаптації дітей-сиріт, школу жіночності і школу «Вундеркінд». При навчальних закладах діють курси з підготовки до сім’ї і шлюбу та клуби прихильників здорового способу життя.
Чи не найвідоміший центр соціальних служб у Гірницькому районі Макіївки. Це він заснував «Школу молодих батьків», яка працює на базі жіночої консультації лікарні № 7. Фахівці спілкуються з майбутніми матерями та батьками, навчають їх навичкам безконфліктної поведінки та антистресової релаксації, психологічно готують до пологів. А фахівці, які працюють за програмою «Мужність», проводять зустрічі з допризовною, призовною молоддю та їхніми батьками. Щоб полегшити молодим воїнам адаптаційний період, «психологічними десантами» виїжджають у військові частини.
Балет у шахтарському краї
Міжнародний фестиваль «Зірки світового балету» вдев’яте відбувся в Донецьку. Вісім днів на сцені обласного академічного театру опери та балету чарували своїм мистецтвом танцівники із України, Росії, Сполучених Штатів, Франції, Німеччини, Аргентини, Японії, Австрії. Організатори передбачили виступи артистів і в Горлівці, Красноармійську, Артемівську та Краматорську. У програмі було дотримано традицій: класичні балети «Дон-Кіхот», «Спляча красуня», «Лебедине озеро». Спеціально для фестивалю у Донецьку було відновлено балет «Ромео і Джульєтта» на музику земляка, видатного композитора Сергія Прокоф’єва. У провідних партіях виступили солісти Маріїнського театру (Санкт-Петербург) Майя Думченко та Ілля Кузнецов.
Чи не найбільший ажіотаж спричинився навколо сольного вечора Анастасії Волочкової. Талантом балерини насолоджувалися не лише донеччани, а й шанувальники високого мистецтва із Києва та Москви, які спеціально прибули на фестиваль. Чимало відкриттів приніс вечір сучасної хореографії, а заключний гала-концерт став феєричним парадом майстрів танцю з усього світу.