Зник золотий запас Полтавської битви

Від рук зловмисника постраждав музей, котрий вважається візитною карткою області. Злодій, за попередньою інформацією раніше судимий і вже затриманий міліцією, проник у ту залу Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», де було виставлено колекцію з 50 історичних монет, серед них золоті та срібні. Залишилося трохи більше десяти. Запізно спрацювала сигналізація, а коли прибули сторожі, злодія вже і слід прохолов. Нічим не допоміг і службовий пес. Музеї на Полтавщині періодично грабують, що вкотре засвідчує слабкий їх захист.
Переходи з різними долями
Під одним із найінтенсивніших перехресть в обласному центрі на розі вулиць Фрунзе і Шевченка споруджено сучасний підземний перехід. Це вже другий такий об’єкт, перший збудовано в історичному центрі Полтави — поблизу Корпусного парку. Обидві «підземки» одразу сподобалися людям, стали своєрідним центром дозвілля, особливо молоді. І якось у звуках фанфар потонула проблема старих підземних переходів (їх у місті кілька), бо залишено їх по суті напризволяще.
Ісківські оновлення
Ісківці, що в Лубенському районі, бачили і знали Тараса Шевченка: він тут бував, відпочивав під дубом, пив воду з криниці. І дуб, і криниця — місцеві реліквії, їх свято бережуть, а історію і легенди передають від покоління до покоління. У селі проводять Шевченківські дні. Нині Ісківці, незважаючи на солідний вік, молодіють і прикрашаються. Щороку тут зводиться якась новобудова, нині — тротуари з ажурними металевими парканами, відремонтовано Будинок культури. Селяни не відступають від прадавнього мудрого принципу: все це — наше, а отже, працюють і святкують гуртом — толокою.