Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман за результатами засідання робочої групи з питань сприяння реформуванню територіальних громад базового рівня доручив її учасникам доопрацювати до 16 березня методику формування спроможних територіальних громад.
Указом Президента України було сформовано Конституційну комісію, а у парламенті — експертні групи з питань законодавчого забезпечення децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування та з питань підготовки законопроекту «Про вибори депутатів Верховної Ради Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».
Нещодавно парламент вніс поправку до Бюджетного кодексу, яка зобов’язує фінансувати з районних бюджетів заклади освіти і культури в селах, селищах та містах районного значення в обсягах, не менших за обсяги минулого року. «Усі громади повинні бути відповідно фінансово забезпеченими», — сказав В. Гройсман.
Голова Верховної Ради наголосив, що на часі провести інвентаризацію проблемних питань функціонування сільських громад та напрацювати пакет законів щодо всебічної підтримки українського села та, зокрема, розширення повноважень громад у сфері земельних відносин.
Учасники засідання обговорили вже існуючий проект методики формування спроможних територіальних громад, який спрямований на реалізацію повною мірою функцій з надання ними послуг в усіх сферах та забезпечення їх достатніми фінансовими, інфраструктурними та кадровими ресурсами.
Також йшлося про необхідність прискорити терміни розробки перспективних планів формування територій громад, визначення зон впливу, паспортів територіальних громад.
Підсумовуючи, Голова Верховної Ради зазначив, що звернеться до Прем’єр-міністра України з тим, аби питання розробки перспективних планів територій було пришвидшено. Також В. Гройсман вважає за доцільне залучити міжнародних експертів до роботи на місцях з можливим створенням офісів в обласних центрах за позабюджетні кошти.


Прес-служба Верховної Ради України.

 

Дослівно

Володимир ГРОЙСМАН, Голова Верховної Ради України:


— Громади не можуть бути покинуті наодинці зі своїми проблемами. Потрібно змінювати систему управління, а це можна зробити лише спільними діями.

 

На передньому плані (зліва направо): Олександра Шереметьєва (Омельницький сільський голова Кременчуцького району Полтавської області, член правління Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад), Юрій Шило (Давидівський сільський голова Якимівського району Запорізької області), Анатолій Кушнір (Маківський сільський голова Дунаєвецького району Хмельницької області).


Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.