А у світі зростає розуміння того, хто є насправді Путін і що таке є Росія

 

 

Реформи, які здійснює Україна, наближують її до Європи. Про це йшлося під час зустрічі Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана (на знімку вгорі) з делегаціями Комітету з бюджетних питань на чолі з Жаном Артуі та Підкомітету з безпеки та оборони Комітету із закордонних справ Європейського Парламенту на чолі з Анною Фотигою (на знімку внизу) в середу.

 

 

На початку зустрічі В. Гройсман висловив вдячність європарламентаріям за небайдужість до України і високо оцінив підтримку, яку надає нашій державі Євросоюз.
Голова Верховної Ради поінформував про перебіг реформ, які здійснюються в країні, наголосивши на особливій ролі Верховної Ради в їх законодавчому забезпеченні. У контексті імплементації конституційної реформи В. Гройсман повідомив, що завтра Президент України планує затвердити персональний склад Конституційної комісії, яка напрацьовуватиме зміни до Основного Закону, зокрема в частині децентралізації, і висловив вдячність за експертну підтримку європейських і американських колег.
В. Гройсман зазначив, що нинішній склад українського парламенту «здолав усі пере-
шкоди на шляху боротьби з корупцією». «Треба накопичити критичну масу рішень, щоб зламати хребет цьому ганебному явищу. Як Голова Верховної Ради я зроблю все, щоб корупція в Україні була подолана», — заявив він.
Керівник парламенту повідомив, що вживаються заходи і до «оновлення й підвищення інституційних можливостей державних структур», нагадавши у цьому контексті про зустріч із Президентом Європарламенту М. Шульцем у рамках свого візиту до Брюсселя. За словами В. Гройсмана, він «відчув підтримку нашого прагнення підвищити інституційні можливості України».
У контексті надання допомоги Україні з боку європейських структур В. Гройсман назвав особливо важливими ті, які стосуються інфраструктурних проектів, надання бюджетної підтримки процесам регіонального розвитку.
Під час зустрічі також ішлося про поточну ситуацію в Україні. Голова Верховної Ради назвав російську агресію на сході країни «викликом для світу і Європи», оскільки це є посяганням на ті цінності, які століттями виборювала Європа.
Водночас, зауважив він, поки що з боку Росії немає адекватних кроків.
«Ми зазнаємо величезних втрат. Ціна питань — сотні українських воїнів, які боронили східний кордон. Тому підвищення обороноздатності особливо важливе. І якщо у цьому питанні не рухатися вперед — це означає дивитися, як гинуть люди», — наголосив В. Гройсман.
Керівник парламенту також повідомив, що, дотримуючись Мінського протоколу, Верховна Рада вчора ухвалила низку законодавчих актів, зокрема постанову про звернення до ООН та ЄС щодо направлення в Україну миротворчої місії. «Важливим залишається питання щодо підвищення нашої обороноздатності», — підкреслив він.
Своєю чергою члени делегації наголосили, що повністю підтримують Мінські угоди і зусилля, спрямовані на досягнення миру, і висловили думку про недоцільність скасування санкцій щодо Російської Федерації доти, поки нею Мінські домовленості не виконуватимуться в повному обсязі.
За словами європарламентаріїв, вони також підтримують зусилля України на шляху реформ і готові брати участь у серйозній роботі з нарощування інституційної спроможності Верховної Ради.
Зокрема, пан Ж. Артуі наголосив, що Комітет докладе всіх зусиль, щоб Україні було надано повноцінну фінансову допомогу.
Члени делегації засудили анексію Криму і висловили думку про необхідність виробити стратегію повернення тимчасово окупованого півострова. Вони також наголосили на необхідності активізації надання світовому співтовариству правдивої інформації про Україну та європейські цінності як противагу російській пропаганді. Водночас, говорячи про необхідність подолання інформаційної агресії, члени комітетів наголошували, що в Європі вже «зростає розуміння того, хто є насправді Путін і що таке є Росія».


Прес-служба Верховної Ради України.


Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.