Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман сподівається, що на засіданні Конституційної комісії 13 травня всі її робочі групи представлять своє бачення реформування Основного Закону.
На цьому Голова Верховної Ради Володимир Гройсман наголосив під час зустрічі з Комісаром ЄС із питань Європейської політики сусідства та переговорів із розширення Йоганнесом Ханом (на знімку праворуч). Глава парламенту поінформував про перебіг конституційної реформи в нашій державі, повідомила прес-служба Верховної Ради.

 


За словами Володимира Гройсмана, створені в рамках Конституційної комісії три робочі групи напрацьовуватимуть зміни за пріоритетними напрямами реформування — децентралізації, вдосконалення конституційних засад правосуддя та конституційного регулювання прав, свобод і обов’язків людини та громадянина.
«Перший блок, який ми маємо напрацювати, — децентралізація», — наголосив керівник парламенту, зазначивши, що робоча група планує 13 травня представити на розгляд Конституційної комісії відповідний законопроект.
Водночас Володимир Гройсман нагадав, що відповідно до процедури, Верховна Рада має його розглянути, направити до Конституційного Суду і Венеціанської комісії для отримання висновків та попередньо схвалити ще раз до 15 липня поточного року з тим, щоб у вересні ухвалити остаточно.
«Я не бачу серйозних розбіжностей, які перешкоджатимуть нам це зробити, — зазначив він. — Є певні питання, але ми здатні знайти відповіді на них».
Під час зустрічі сторони також детально обговорили різноманітні аспекти реформи місцевого самоврядування.
Голова Верховної Ради також повідомив про перебіг реформи судоустрою і прокуратури, державної служби, про роботу над законопроектом про місцеві вибори і планом законодавчого забезпечення реформ.
«Для мене важливо не просто напрацювати зміни до Конституції та законодавства, а й провести ці зміни», — наголосив керівник парламенту.
Володимир Гройсман назвав нинішній тиждень надзвичайно важливим у відносинах Україна —  ЄС, з огляду на проведення першого саміту «Україна — Європейський Союз», що відбувається в умовах чинної Угоди про асоціацію й після перезавантаження влади в Україні та в інституціях ЄС, і Міжнародної конференції на підтримку України.
«Ми розглядаємо конференцію як нагоду обговорити перші результати реформ та плани на майбутнє», — сказав він.
Своєю чергою Комісар ЄС назвав важливим той факт, що український парламент «відданий процесу реформ» і посідає «лідерську роль у процесі конституційної реформи».

ДОСЛІВНО

Голова Верховної Ради зазначив, що зміни базуватимуться на основних принципах Європейської хартії місцевого самоврядування — субсидіарності, повсюдності та фінансовій спроможності громад. За його словами, необхідно визначити, зокрема, систему органів місцевого самоврядування, порядок їх формування і строк повноважень; їх матеріальну і фінансову основу; закріпити контроль держави за дотриманням законності рішень органів місцевого самоврядування. Також, сказав Володимир Гройсман, потрібно вдосконалити конституційні засади адміністративно-територіального устрою.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.