Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр ліга. 23-й тур.
9 травня. «Говерла» — «Шахтар». 3:7. Ужгород. Стадіон «Авангард». 5 500 глядачів. Рефері — Мосейчук (Чернівці). Голи: Хльобас, 41, 47, Мякушко, 53 — Гладкий, 1, 18, Коста, 13, Ракицький, 63, Адріано, 76, Степаненко, 78, Тейшейра, 90 (п).
«Ворскла» — «Олімпік». 3:1. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 3 500 глядачів. Рефері — Дердо (Іллічівськ). Голи: Ковпак, 13 (п), Скляр, 25, Шиндер, 31 — Кадимян, 11.
10 травня. «Металург» Зп — «Іллічівець». 2:0. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 2 600 глядачів. Рефері — Грисьо (Львів). Голи: Платон, 43, Цуріков, 83. На 16-й хвилині Матяж («Іллічівць») не реалізував пенальті (повз ворота).
«Карпати» — «Чорноморець». 2:0. Львів. Стадіон «Україна». 7 820 глядачів. Рефері — Головков (Луганська область). Голи: Костевич, 78, Страшкевич, 87.
«Дніпро» — «Зоря». 0:2. Дніпропетровськ. «Дніпро-Арена». 11 507 глядачів. Рефері — Абдула (Харків). Голи: Хомченовський, 27, Будківський, 43.
«Металург» Д — «Динамо». 0:6. Київ. НСК «Олімпійський». 12 869 глядачів. Рефері — Вакс (Хмельницький). Голи: Ярмоленко, 9, 27, Хачеріді, 45+2, Кравець, 50, Беланда, 58, Теодорчик, 77. На 80-й хвилині Рибалка («Динамо») не реалізував пенальті (воротар).
11 травня. «Металіст» — «Волинь». 3:3. Харків. ОСК «Металіст». 5 119 глядачів. Рефері — Можаровський (Львів). Голи: Прийомов, 73, 87, Бєсєдін, 90+3 — Кохабідзе, 40, Ерік, 77, 89.
Бомбардири: Кравець, Ярмоленко (обидва «Динамо»), Ерік («Волинь») — по 14 м’ячів, Тейшейра («Шахтар»), Калинич («Дніпро») — по 12.
Цей тур став найрезультативнішим у нинішньому сезоні. Було забито 32 м’ячі, тобто 4,57 гола в середньому за матч.
Лідер, умовно перебуваючи в ролі гостя, легко розібрався з донецькими «металургами», які мають чималі кадрові проблеми. У наступному турі «Динамо» приймає «Дніпро» і може достроково оформити чемпіонство. Але не варто загадувати наперед...
А тим часом дніпряни, за яких усі ми вболіваємо і підтримуємо в матчах Ліги Європи, поступилися другим місцем «Шахтареві». Адже в домашньому матчі вони так і не зуміли порушити неприємну для себе традицію невдало грати проти «Зорі». Гості мали перевагу в першому таймі, втіливши її в два забиті м’ячі.
Спочатку під час контратаки Ліпартія зробив точну передачу на Хомченовського, котрий поцілив з лінії карного майданчика у дальній нижній кут воріт. А перед перервою ще одна контратака «Зорі» завершилася влучним ударом Будківського. У другому таймі господарі багато атакували, але марно.
Мирон Маркевич:
— Сьогодні був експериментальний склад. Ми вирішили не ризикувати і не поставили тих оборонців, котрі грали проти «Наполі». Варто зважити на те, що «Зоря» — організована, зіграна команда, яка давно виступає одним складом. Звичайно, можна було ризикнути й одразу поставити всіх наших основних виконавців. І, можливо, був би інший результат. Але не стверджуватиму, що ми точно виграли б.
Щодо матчу з «Наполі», то, знаючи силу суперника, треба грати і спробувати скористатися своїм шансом.

***

Перша ліга. 26-й тур. «Десна» — «Буковина». 6:1. «Гірник» — «Полтава». 0:0. «Геліос» — «Динамо-2». 0:1. «Олександрія» — «Зірка». 2:1. «Суми» — «Гірник-Спорт». 1:1. «Сталь» Д — «Тернопіль». 4:0. «Нафтовик» —«Миколаїв». 0:0. Трійка лідерів: «Олександрія» — 62 очки, «Сталь» Д — 53, «Гірник-Спорт» — 45.

***

Друга ліга. 23-й тур. «Реал Фарм» — «Оболонь-Бровар». 1:2. «Шахтар-3» — «Арсенал-Київщина». 2:0. «Кремінь» — «Макіїввугілля». 2:1. «Кристал» — «Черкаський Дніпро». 1:2. «Скала» — «Енергія». 3:1. Очолюють змагання: «Черкаський Дніпро» — 53 очки, «Оболонь-Бровар» — 52.