Шпиталь у Херсоні перетворився на небезпечну зону
Нову апаратуру — у стару хату
На Херсонщині десятки тисяч українських бійців вже рік обороняють рубежі від вторгнення російських окупантів з Криму. Але військового шпиталю Міністерство оборони тут не створило і навіть не збирається. Тож у краї на базі шпиталю інвалідів Херсона самотужки розгортають Центр надання медико-психологічних послуг для військовослужбовців та демобілізованих. У штаті лікарняного закладу з’явилися психолог, терапевт, спеціаліст з лікувальної фізкультури, а коштом обласного бюджету придбали нове обладнання для фізіотерапії, зокрема, прилад магніторезонансної терапії для реабілітації пацієнтів після поранень та вибухових травм.
Документи лікарям урочисто вручили у присутності журналістів. Але вже встановлену апаратуру, що коштує десятки тисяч гривень, чомусь дуже не хотіли показати. Запідозривши, що її немає в природі, репортерська братія стала наполягати на «побаченні» з дорогою технікою і таки добилася свого. Отут все і з’ясувалося: лікування та реабілітація у шпиталі відбуваються... із загрозою для життів і пацієнтів, і самих медиків!
Нове обладнання встановили у фізіотерапевтичному корпусі шпиталю. А це стара двоповерхівка, збудована ще 1900 року, що нині обвалюється. У кабінеті, де тепер працює прилад магніторезонансної терапії, частину приміщення відгороджено стрічкою з виразним написом «Небезпечна зона». Дах протікає, разом із дощовою водою на підлогу валяться шматки перекриття. Впаде такий на голову хворому, і жодна терапія не врятує. І таких небезпечних зон із аналогічними табличками у будівлі задосить.
Чиновники від медиків «тримають оборону»
— Капітальний ремонт корпусу планували виконати ще 2008 року коштом обласного та державного бюджетів. Але держава щоразу переносила його на наступний рік, а обласний бюджет за цей час спромігся тільки профінансувати заміну старих дерев’яних вікон на металопластикові. У 2008-му вартість робіт визначили у 3,6 мільйона гривень, тепер це вже понад 8 мільйонів, але їх і нинішнього року ніхто не обіцяв, — зітхає керівник шпиталю Валерій Тимошенко. Валерій Володимирович і сам депутат Херсонської облради, тож інтереси медиків лобіює щосили. Але якщо у скарбничці «латка на латці», нічого не вдієш.
От і голова Херсонської ОДА Андрій Путілов каже: на лікування та реабілітацію демобілізованих цьогоріч з обласного бюджету додатково виділили 1,8 мільйона гривень. Але це на всі лікарняні заклади обласного підпорядкування.
Влада Херсонщини кілька разів зверталася до керівництва Міноборони із різними пропозиціями щодо фінансової участі відомства у медичному обслуговуванні військових. Однак міністерство від таких ініціатив «обороняється» щосили. Наслідок: захисники Батьківщини лікуються в небезпечній зоні, а медики з цим нічого вдіяти не можуть.
ФАКТ
За даними Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, з початку 2015-го курс стаціонарного лікування у медзакладах краю вже пройшли 33 військовослужбовці ЗСУ. Загалом на медичну допомогу, обстеження й безплатні аналізи для учасників АТО та демобілізованих у обласних і районних лікарнях краю потрібно 2,4 млн. грн. до кінця поточного року.
Фізіотерапевтичний корпус госпіталю — суцільна небезпечна зона.
Фото автора.