Програму створення нових громадських формувань за участю демобілізованих бійців ЗСУ та Нацгвардії розробила влада Херсонщини. Проект «Шериф» передбачає участь колишніх військових у охороні громадського порядку. Кандидати пройдуть психологічне тестування та спеціальний курс навчання. Причому навчатимуться вони не тільки азів самозахисту та навичок затримання озброєних злочинців, а й грамотного спілкування з людьми, вміння мирно «гасити» побутові конфлікти. На реалізацію «Шерифа» протягом 2015 року з обласного бюджету виділили 1,4 мільйона гривень.
Проект презентували міністру соцполітики Павлу Розенку. Йому ідея сподобалася, та й демобілізовані поставилися до неї схвально, бо охорона громадського порядку — хороша альтернатива місцю у черзі на «біржі праці». Хоча прості херсонці налаштовані скептично. Вони чудово пам’ятають, як за минулої влади також намагалися перетворити на шерифів безробітних з досвідом служби у міліції чи юридичною освітою. По районах через центри зайнятості набрали людей, почали з районного чи сільських бюджетів платити їм «мінімалку». Потім кошти закінчилися, а разом з ними закінчилися й «свіжоспечені» шерифи.
Херсон.
День
67
67
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Члени Комітету з питань прав людини провели робочу зустріч із представниками Міністерства юстиції України 73
-
2Руслан Стефанчук: Україна високо цінує позицію тих політичних сил Словаччини, які продовжують підтримувати нашу державу 71
-
3Громади Львівщини цьогоріч впроваджуватимуть заходи із використанням відновлюваних джерел енергії 65
-
4Демобілізовані лісівники стають до роботи 61
-
5Створення комфортних умов для бізнесу — один із головних державних пріоритетів 61