Децентралізація на Херсонщині може навіть частково «знести» адміністративні кордони регіону. Два села в Голопристанському районі — Геройське та Рибальче — виявилися так далеко від сусідніх сіл свого району, що створювати об’єднану громаду їм доцільніше із населеними пунктами Миколаївщини. До них просто ближче дістатися. У Херсонській облдержадміністрації підтвердили: перемовини про це на рівні ОДА сусідньої області вже тривають.
Загалом на 298 нині наявних сільських, селищних та міських рад на Херсонщині планують створити лише 45 добровільних об’єднань громад. Так небагато тому, що більшість місцевих сіл аж ніяк не підходить на роль центрів для них. У половині з них мешкають від однієї до трьох тисяч люду, а ще в чотирьох із кожних десяти — менш як тисяча осіб. Натомість власні сільради з їх «апаратами» коштом платників податків тут утримуються справно.
Херсонська область.
Самоврядування
326
326
![Об’єднання громад може «перекроїти» адміністративні межі](http://www.golos.com.ua/img/default_golos.jpg)
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Верховна Рада України продовжила строк дії воєнного стану в Україні 103
-
2Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства 84
-
3Верховна Рада України продовжила строк проведення загальної мобілізації 82
-
4Про інформаційно-комунікаційну систему «Державний аграрний реєстр» 67
-
5Нову сучасну кухню облаштували у Чернівецькому обласному перинатальному центрі 59