Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман висловлюється за залучення профспілок до процесу напрацювання законопроектів, які необхідно прийняти для врегулювання ситуації у сфері соціального захисту населення в умовах підвищення тарифів та цін. Про це В. Гройсман сказав під час зустрічі з керівниками всеукраїнських профоб’єднань і профспілок у понеділок, які, своєю чергою, озвучили пропозиції, сформульовані у листі до уряду.

 

 

Зокрема, профспілки наполягають на необхідності економічного обґрунтування тарифів, індексації грошових доходів населення, з огляду на інфляційні процеси, важливості приділити увагу проблемам молоді в частині працевлаштування. Також лідери профспілок заявляли, що профспілки нині відлучені від політичних процесів, позбавлені можливості брати участь у здійсненні реформ.


У цьому контексті Голова Верховної Ради підкреслив, що сьогодні «треба почути голос профспілок і напрацювати збалансовані рішення, які актуальні і на часі». До того ж він застеріг від надмірної політизації цього процесу.


«Соціальна політика — похідна від стану економіки. Тому потрібно робити все для її розвитку», — зазначив керівник парламенту. «Ключ до вирішення проблем — створення нових робочих місць», — сказав він, наголосивши також на необхідності працювати разом на підставі чітких прогнозів щодо функціонування економічного сектору та тенденцій у сфері ціноутворення.


Керівник парламенту також заявив, що «надійним шляхом до розвитку країни є децентралізація врядування, зокрема фінансова».


В. Гройсман доручив створити у парламенті робочу групу за участю представників профспілок щодо напрацювання та закріплення на законодавчому рівні механізмів створення нових робочих місць і запевнив, що «якість роботи Верховної Ради значно вища, ніж раніше». «Сьогодні у депутатів високий рівень конструктивності», — наголосив він.


Керівник парламенту вважає за доцільне, аби законодавчі ініціативи, на ухваленні яких наполягають профспілки, були ретельно проаналізовані профільними комітетами з метою підвищення їхньої якості і визначення черговості їх розгляду у парламенті. «Необхідно визначити перелік питань і законів, які потрібні для врегулювання ситуації. Маємо спільно визначити відповідь на потреби людей, і ця відповідь повинна бути адекватною, — заявив він. — Треба об’єднатися і прийняти незаангажовані рішення, побудувати якісний діалог».


За підсумками зустрічі, у якій взяли участь лідери і представники усіх депутатських груп і фракцій, міністр соціальної політики, заступник міністра фінансів, Голова Верховної Ради дав низку доручень щодо залучення профспілкових організацій до процесу підготовки законодавчих актів у соціальній сфері.


Прес-служба Верховної Ради України.

Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.