Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман переконаний, що законопроект про внесення змін до Конституції України у частині децентралізації, узгоджений з Венеціанською комісією, має високі шанси бути ухваленим парламентом.

В інтерв’ю журналістам по завершенні 103-го пленарного засідання Венеціанської комісії минулої п’ятниці В. Гройсман зазначив, що законопроект, напрацьований робочою групою з питань конституційних засад організації та здійснення державної влади, місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою України та децентралізації влади, яка працює у складі Конституційної комісії, «передбачає проведення масштабної реформи з децентралізації, реформи місцевого самоврядування за європейськими принципами».
«Сьогодні я мав високу честь презентувати ці напрацювання Венеціанській комісії. І те, що я почув від експертів, від членів Венеціанської комісії, — це дуже оптимістичні оцінки нашого правильного підходу до конституційної реформи», — сказав В. Гройсман.
Керівник парламенту висловив сподівання, що Венеціанська комісія швидко опрацює цей документ, «щоб ми могли рухатися далі, оскільки питання децентралізації влади, місцевого самоврядування є надзвичайно ключовим щодо успішності та інших реформ, пов’язаних з економікою, освітою, охороною здоров’я, всіх інших питань, які стосуються підвищення якості життя людей».
Голова Верховної Ради заявив, що український парламент готовий «максимально якісно врахувати» пропозиції, які надійдуть з Венеціанської комісії, і висловив переконання, що напрацювання Конституційної комісії, узгоджені з Венеціанською комісією, «мають дуже добрі шанси на прийняття».
«Шлях, який ми проходимо сьогодні від пострадянської, централізованої, корумпованої країни до децентралізації, дасть змогу перетворити Україну на сучасну європейську державу», — заявив В. Гройсман. «Окремо я підкреслив абсолютну політичну волю Президента України, уряду, парламенту щодо прийняття цих рішень, — сказав він. — Ми розуміємо, що діємо у дуже важких умовах, і головне — не маємо багато часу на прийняття цих рішень. Тому я розраховую, що всі дуже оперативно спрацюють над впровадженням цих рішень у життя».
«Ми розуміємо, що у децентралізації завжди є опоненти, які не хочуть випускати владу зі своїх рук, які все хочуть зробити для того, щоб цей процес не вдався, — сказав В. Гройсман. — Але питання децентралізації дорівнює питанню успішності нашої держави, її незалежності та підвищення рівня життя людей. Фактично, ця реформа забезпечить стрімкий розвиток України. І це відбуватиметься не через десятки років, а буквально з перших днів впровадження цієї реформи».

Прес-служба Верховної Ради України.