Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк виступив із доповіддю в рамках інформаційного семінару-круглого столу на тему: «Регіональна політика в контексті Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС», організованого ГО «Лабораторія законодавчих ініціатив» спільно з Українською частиною Парламентського комітету асоціації та Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування в рамках проекту «Рада за Європу».
Як заступник голови Української частини Парламентського комітету асоціації та голова парламентського комітету В. Галасюк дав фаховий коментар стосовно особливостей проведення децентралізації в Україні.
Зокрема, народний депутат підкреслив важливість цього процесу, визначивши його як одну із ключових реформ, передбачених Коаліційною угодою та Планом законодавчого забезпечення реформ. «Це шлях до побудови спроможних, відповідальних та успішних громад», — запевнив В. Галасюк та наголосив на критичності коректного розуміння його суті. «Децентралізація — це не зняття відповідальності з центральної влади, це — надання місцевим громадам належних повноважень, ресурсів, відповідальності та стимулів для розвитку. А, отже, це ставка на економічний розвиток», — пояснив голова комітету.
В. Галасюк акцентував увагу на необхідності передання на місцевий рівень разом із повноваженнями також і джерел наповнення державного бюджету. «Одна з вагомих ініціатив Радикальної партії за цим напрямом — зареєстрований цього тижня пакет законопроектів про децентралізацію реєстраційної служби, згідно з яким повноваження Міністерства юстиції будуть передані на місця, що дозволить не тільки позбутися черг, а й отримати додаткове наповнення місцевих бюджетів», — зазначив парламентарій.
Народний депутат також зауважив, що питання децентралізації має вирішуватись не тільки в межах регіональної, а і в контексті інвестиційної та промислової політик. «Для цього Радикальна партія буде займатися створенням спеціальних інституцій, що дозволять місцевим громадам оперувати ними для забезпечення економічного зростання», — розповів В. Галасюк.
У парламенті вже зареєстровані законопроекти про масштабне стимулювання експорту та про створення сприятливих умов при державних закупівлях для українських виробників та малого бізнесу. В розробці законопроект про державний банк розвитку. За словами голови комітету, ці проекти законів разом із пакетом законопроектів про індустріальні парки дозволять місцевим громадам скористатися важелями економічного зростання.
За повідомленнями Інформаційного управління Верховної Ради України.