Футбол. Ліга чемпіонів. Третій відбірний раунд. Матчі у відповідь. 5 серпня. «Астана» (Казахстан) — ХІК (Фінляндія). 4:3 (0:0). «Карабах» (Азербайджан) — «Селтик» (Шотландія). 0:0 (0:1). «Спарта» (Чехія) — ЦСКА (РФ). 2:3 (2:2). «Базель» (Швейцарія) — «Лех» (Польща). 1:0 (3:1). «Мальме» (Швеція) — «Зальцбург» (Австрія). 3:0 (0:2). «Брюгге» (Бельгія) — «Панатінаїкос» (Греція). 3:0 (1:2). «Партизан» (Сербія) — «Стяуа» (Румунія). 4:2 (1:1). «Шкендербеу» (Албанія) — «Мілсамі» (Молдова). 2:0 (2:0). «Вікторія» (Чехія) — «Маккабі» (Ізраїль, Тель-Авів). 0:2 (2:1). БАТЕ (Білорусь) — «Відеотон» (Угорщина). 1:0 (1:1).

«Шахтар» (Україна, Донецьк) — «Фенербахче» (Туреччина, Стамбул). 3:0. Голи: Гладкий, 25, Срна, 65 (п), Тейшейра, 68. Перший матч — 0:0.

«Шахтар»: П’ятов, Срна, Ордець (Кучер, 83), Ракицький, Шевчук, Фред, Степаненко, Марлос (Коваленко, 87), Тейшейра, Тайсон, Гладкий (Едуардо, 82). Тренер — Мірча Луческу.

«Фенербахче»: Демірель, Озбайракли (Топал, 89), К’яєр, Бруну Алвеш, Еркін, Мейрелеш (Потук, 78), Соуза, Соу, Дієго, Нані (Стог, 89), Фернандао. Тренер — Вітор Перейра.

Вилучено К’яєра, 90+3 (друге попередження).

Рефері — Фелікс Цваєр (Німеччина).

Львів. «Арена Львів». 33 178 глядачів. 24 градуси.

З «Шахтарем» була вся Україна! І за таку палку підтримку він віддячив красивою і переконливою перемогою, продемонструвавши високу майстерність і зразки колективної гри.

Підвалини успіху наші заклали ще в середині першого тайму, коли Олександр Гладкий в один дотик результативно зіграв на випередження. Тут варто віддати належне якісній передачі Даріо Срни.

Справжнім випробуванням для «гірників» стали п’ятнадцять хвилин після перерви. Гості рушили відігруватися потужною лавиною, діяли жорстко і наполегливо. Але не витримали нерви у наставника «Фенербахче» Вітора Перейри, якого рефері вилучив (на 60-й хвилині) з технічної зони. Власне, з цього і почався розвал стамбульської команди.

Натомість «Шахтар» підтвердив високий клас. Майстерно і холоднокровно його капітан Срна реалізував пенальті, призначений за знесення Алекса Тейшейри воротарем.

А потім і сам Тейшейра (на знімку), отримавши на своїй половині передачу від Тайсона, блискуче на швидкості, мов на крилах, полетів через усе поле і поставив масну переможну крапку.
Жеребкування пар плей-оф відбудеться сьогодні.