Підготовку регіональної програми роботи із внутрішньо переміщеними особами анонсував керівник Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський на нещодавній зустрічі із главою представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфредом Профазі.
За словами очільника Донеччини, сьогодні на підконтрольній українській владі території області зареєстровано майже півмільйона внутрішньо переміщених осіб, що становить понад третину всіх внутрішніх переселенців, які офіційно зареєстровані в Україні. Та насправді, як зазначив Жебрівський, у вільних від окупантів населених пунктах Донецької області мешкають лише 250 тисяч внутрішньо переміщених громадян — решта перебувають у постійній міграції.
Найбільше проблем виникає у людей, які виїхали з окупованих територій, з питань забезпечення роботою та житлом. Багато хто з них поселився у літніх будиночках на території пансіонатів, але попереду — зима, і місцева влада нині шукає будь-які можливості, щоб розселити людей до настання холодів. «Нині ми проводимо ревізію вільних приміщень, недобудов, вивчаємо можливість переобладнання їх на малосімейки та надання людям житла», — підтвердив очільник області.
На зустрічі обговорили і реальні шляхи працевлаштування внутрішньо переміщених громадян. «Потрібно стимулювати у людей бажання самим працювати, діяти, відповідати за своє майбутнє», — наголосив Павло Жебрівський, який вважає, що сьогодні важливо не допустити в Донецькій області формування нового класу утриманців.
Глава представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Манфред Профазі висловив готовність сприяти регіональній владі у пошуку довгострокових рішень. «Необхідна постійна координація докладених зусиль, щоб ця підтримка не дублювала урядову допомогу», — сказав він.
За період з 2014 року Міжнародна організація з міграції в Україні надала допомогу майже 60 тисячам внутрішньо переміщених осіб, передусім на сході країни. Йдеться про утеплення будинків, підтримку у вирішенні кризових ситуацій, забезпечення непродовольчими товарами. Майже 400 внутрішніх переселенців на території Донецької області нині беруть участь у тренінгах цієї організації, щоб почати власну справу. До участі в програмах розвитку на Донбасі залучено понад 20 територіальних громад, які разом з волонтерами дають людям змогу зробити перші кроки, щоб вони надалі без сторонньої допомоги могли будувати свою зайнятість і забезпечувати себе.
Краматорськ
Донецької області.