Якою бути стратегії реформування державного управління, обговорили народні депутати, урядовці, представники Нацдержслужби, громадськості, фахівці у сфері державного управління та міжнародні експерти. Під час експертної дискусії вони обмінювалися думками і надавали пропозиції для подальшої роботи над затвердженням і реалізацією цього документа.


Стратегія реформування державного управління є новою, але якщо подивитися з іншого боку, процес реформування державного управління триває вже не один рік.


«Звичайно, на початку роботи над стратегією ми вже мали певні напрацювання минулих років. Але цього разу ми більш ґрунтовно підійшли до змістовного наповнення цього документа і залучили до процесу експертів Програми ЄС-ОЕСР Сігма та фахівців з інших органів виконавчої влади. Крім того, вирішили зібрати всі думки і пропозиції до цього документа від громадськості, тому проект стратегії доступний для широкого обговорення на урядовому порталі», — повідомила міністр Кабінету Міністрів Ганна Онищенко, інформує урядовий портал.


Вона звернула увагу присутніх на те, що стратегія — документ, який передусім містить мету та основні пріоритети реформи державного управління, а на його виконання буде затверджено покроковий план дій. Найближчим часом обидва документи будуть внесені на розгляд Кабінету Міністрів.


Ганна Онищенко розповіла про основні пріоритетні напрямки реформи. Одна з основних цілей стратегії — це переформатування Кабінету Міністрів. За словами міністра, секретаріат уже розпочав роботу в цьому напрямку, зокрема, за дорученням Прем’єр-міністра переглянув нехарактерні повноваження уряду, щоб у подальшому зменшити виконання невластивих йому функцій. Відповідний законопроект у вересні може бути поданий до Верховної Ради.


«Важливою метою стратегії повинно бути підвищення ролі міністерств у прийнятті рішень. А Кабінет Міністрів, у свою чергу, має формувати політику держави, виконувати стратегічну та координуючу роль», -зазначила Ганна Онищенко.


Крім того, стратегія передбачає реформування державної служби, відповідний законопроект перебуває на розгляді у народних депутатів. Міністр висловила сподівання, що окрім технічних поправок, найближчим часом будуть узгоджені принципові політичні питання і закон нарешті буде прийнято.


«Розробляючи стратегію, ми ставили перед собою досить амбітні плани і основною нашою метою було створення ефективної системи державного управління, яка заслуговує високої оцінки на міжнародній арені. Але в першу чергу, цей документ потрібен нашому суспільству», — підсумувала міністр.