Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман переконаний, що візит Прем’єр-міністра Литовської Республіки Альгірдаса Буткявічюса до України сприятиме подальшому ефективному розвитку двосторонніх взаємин, зокрема, їх парламентської складової.
«Ми завжди раді зустрічати наших партнерів і друзів, — сказав В. Гройсман під час зустрічі з Прем’єр-міністром Литовської Республіки у четвер. — Нині ми переживаємо складний період, особливо зважаючи на агресію з боку Росії, і підтримка литовського народу є надзвичайно важливою для нашої держави».
Керівник парламенту висловив впевненість, що підтримка з боку міжнародної спільноти, спільна відсіч агресору гарантуватимуть мир в Україні й на Європейському континенті.
Своєю чергою, пан А. Буткявічюс заявив, що Литва підтримує зусилля України на шляху впровадження реформ та євроінтеграції.
Прем’єр-міністр Литовської Республіки також заявив, що його країна «суворо засуджує порушення міжнародного права з боку Російської Федерації».
У цьому контексті В. Гройсман і А. Буткявічюс наголосили на важливості неухильного дотримання Мінських домовленостей усіма сторонами та підвищення обороноздатності країн Європейського континенту.
Голова Верховної Ради України особливо акцентував на необхідності підвищення обороноздатності нашої країни, оскільки нині, за його словами, українські воїни «захищають не тільки Україну, її територіальну цілісність, а й Європу». «Нам потрібні нові знання, нові технології оборонного характеру, — сказав В. Гройсман. — Необхідно розуміти, що сучасна, новітня оборонна зброя для України — це захист і Європейського Союзу».
Прем’єр-міністр Литовської Республіки привітав реформу українських Збройних Сил і заявив про готовність Литви поділитися досвідом вступу до НАТО.
Під час зустрічі Сторони наголосили на важливості активізації двостороннього співробітництва у сфері енергетичної безпеки, освітній галузі.
На прохання Високого гостя В. Гройсман поінформував про законодавче забезпечення реформ у сфері боротьби з корупцією, фінансової децентралізації, реформування правоохоронної і судової систем.
Водночас Голова Верховної Ради підкреслив, що децентралізація влади є основою побудови європейської системи управління в Україні.
В. Гройсман зазначив, що перехід до європейської системи управління забезпечить ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції у частині децентралізації, який базується на Європейській хартії місцевого самоврядування і отримав схвальний висновок Венеціанської комісії.
При цьому він піддав критиці спекуляції навколо окремих положень цього документа.
«Звернути увагу світової спільноти на тривалий конфлікт на сході країни і сприяти мобілізації європейської підтримки для України», —так сформулював мету дводенного візиту Прем’єр-міністр Литви Альгірдас Буткявічюс.
У рамках візиту відбулося розширене засідання Українсько-литовської та Литовсько-української ділової ради, під час якої йшлося про проведення в Україні реформ, спрямованих на стимулювання і залучення іноземних інвестицій, про майбутнє набуття чинності Договору про вільну торгівлю між Україною та ЄС. Виступаючи на засіданні, Буткявічюс, зокрема, заявив: «ЄС не бачить можливості перенесення імплементації економічної частини Угоди про асоціацію між Україною і ЄС».
Цитата
Голова Верховної Ради Володимир ГРОЙСМАН:
«Децентралізація влади є однією з ключових реформ, яка дозволить створити належну систему врядування із залученням громадян до процесу управління державою, що було неможливим у рамках пострадянської неефективної системи влади».
Прес-служба Верховної Ради України.
Фото Анастасії СИРОТКІНОЇ.