Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендує парламенту повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання законопроект щодо особливостей відкликання депутата місцевої ради за рішенням місцевої організації партії.
Голова підкомітету з питань місцевого самоврядування Юрій Бублик поінформував: головне науково-експертне управління апарату Верховної Ради вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно відхилити. Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» теж не погоджується із запропонованим порядком відкликання депутата місцевої ради — за рішенням зборів (конференції) місцевого осередку політичної партії, а не шляхом голосування виборців, як це передбачено в чинному законодавстві. До того ж експерти зазначили, що Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» потребує суттєвого оновлення в контексті конституційної реформи та новацій законодавства про місцеве самоврядування.
Члени комітету зауважили, що на сьогодні порядок відкликання депутатів місцевих рад врегульовано пунктом 4 розділу XV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону «Про місцеві вибори», яким і внесено зміни до Закону «Про статус депутатів місцевих рад».
Хочуть посилити захист прав вимушено переміщених осіб
Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря та члени комітету Мустафа Джемільов і Рефат Чубаров провели зустріч зі старшим Радником з питань міграції Директорату з прав людини Ради Європи Лільєю Гретарстдоттір та з Радником Спеціального представника Генерального секретаря Ради Європи в Україні Антоніною Вихрест. Сторони обговорили ситуацію в Україні та план заходів у рамках нового проекту Ради Європи «Посилення захисту прав вимушено переміщених осіб в Україні», що впроваджуватиметься у 2015—2017 роках.
«Наш обов’язок забезпечити права і обов’язки внутрішньо переміщених осіб. Це наші громадяни, громадяни України», — наголосив Григорій Немиря.
«Нині ситуація в Криму нагадує найгірші часи радянського тоталітарного режиму — сталінські часи. Відсутня свобода слова, людей викрадають та кидають за ґрати. Окупаційна влада робить усе можливе, щоб змусити кримських татар виїхати з Криму», — сказав лідер кримськотатарського народу у вигнанні, член комітету Мустафа Джемільов.
Сторони обговорили і співпрацю щодо виконання проекту, зокрема, в законодавчій сфері, координацію, обмін інформацією та питання, пов’язані з інтеграцією внутрішньо переміщених осіб.
Крім того, Григорій Немиря повідомив, що на останньому засіданні комітету було затверджено пропозицію Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування спільно підготувати та провести парламентські слухання «Про засади державної політики щодо тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь».
Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.