На бойовому сході нашої країни зберігається режим тиші. Сьогодні, згідно з Мінськими домовленостями, має стартувати другий етап відведення військової техніки від лінії зіткнення на відстань не менш як 15 кілометрів. Про це повідомили у прес-центрі АТО. Українська сторона повністю готова до цього процесу й чекає синхронних дій від сил противника. Напередодні спікер АТО Олег Матюхін заявив про сигнали, що постійно надходять з боку ОБСЄ, про те, що спостерігачам місії обмежують доступ до низки об’єктів і вони не завжди можуть зафіксувати відведення озброєння бойовиками.

 

Раніше в інтерв’ю вітчизняним телеканалам Президент України Петро Порошенко сказав, що ситуація на Донбасі дуже далека від миру й ескалація конфлікту може розпочатися будь-якої хвилини. І повідомив, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ матиме пункти в Авдіївці, Пісках, Горлівці, Дебальцевому.


Тим часом на тлі затишшя важкої артилерії російсько-терористичні підрозділи не залишають нав’язливих спроб спровокувати українські сили на відкриття вогню, повідомляє група «Інформаційний спротив».


Такі інциденти за минулі вихідні зафіксовано в районі н. п. Піски, Шуми, Широкине і на схід н. п. Зайцеве. Провокації здійснювалися за однією схемою: проникнення в «зеленку» на нейтральній смузі піхотних груп бойовиків і відкриття неприцільного вогню або в бік позицій сил АТО, або вздовж лінії фронту. У всіх епізодах, на випадок відкриття відповідного вогню українськими військами, в зоні провокацій були присутні представники російських ЗМІ або місцеві «журналісти»...


Водночас із цим, за даними «ІС», в «ДНР» здійснюються «мобілізаційні заходи», в рамках яких лави бойовиків поповнили до 3500 осіб. Бандформування псевдореспублік зазнають перебоїв у постачанні російської зброї. Крім мілітаристської складової внутрішня політика сепаратистів на тимчасово окупованих територіях Донецької області та в «сірій зоні» спрямована на загравання з місцевим населенням. Ватажки «ДНР» намагаються заручитися його підтримкою шляхом розв’язання актуальних проблем, дискредитуючи при цьому українську владу, яка, за їхнім твердженням, не може захищати й відстоювати конституційні права громадян.


Поширюється інформація про включення сіл Павлополь і Пищевик (останнє також розташоване в «сірій зоні») у так звану «Програму соціально-економічного розвитку Новоазовського району ДНР», що нібито дасть змогу розв’язати всі економічні проблеми місцевого населення.


Інформаційно-пропагандистської обробки з боку противника зазнають і українські воїни в зоні АТО. Їм приходять SMS-повідомлення сепаратистського й деморалізуючого змісту. Таку інформацію повідомив спікер АП з питань АТО Андрій Лисенко.


«За допомогою спеціального устаткування й програмного забезпечення бойовики «ламають» мережу ретрансляційних вишок операторів стільникового зв’язку й підключаються до неї. Згодом, коли в зоні покриття з’являються номери, які раніше не реєструвалися в цьому районі, програма-робот автоматично відправляє на телефон цього абонента SMS-повідомлення пропагандистського змісту. Зрозуміло, що для розсилання такого «спаму» на окуповані території прибули спеціальне устаткування й фахівці з Росії», — пояснив він.