Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола Томенко (на знімку), коментуючи кількість кандидатів у Президенти, зазначив, що він уже кілька років разом з експертами намагається вибудувати цивілізовану систему президентської виборчої кампанії в Україні, яка б дала можливість підняти престижність та авторитетність інституту кандидата в Президенти.

«У більшості країн світу для того, щоб отримати такий статус, потрібно пройти попередню систему відбору — чи внутрішньопартійного, чи депутатського, чи фінансового», — зауважив політик. Він нагадав, що є ініціатором введення грошової застави, і ця застава у 2,5 мільйона гривень, за його словами, вже сьогодні відіграє певний позитивний фактор.

«Принаймні «політично божевільних» кандидатів ми вже не бачимо. Адже для того, щоб зареєструватися, треба бодай знайти суму у 2,5 мільйона гривень. Натомість ця сума виявилася недостатньою для того, щоб не реєструвалась інша категорія — так званих «політично неадекватних» кандидатів, які все одно йдуть на вибори, чудово розуміючи, що не перетнуть навіть одновідсоткового бар’єра», — зазначив Микола Томенко, повідомляє його прес-служба.

Він зауважив, що нинішня виборча кампанія — рекордна за кількістю таких «політично неадекватних» кандидатів.

Микола Томенко нагадав, що на минулих президентських виборах 2010 року балотувалися 18 кандидатів. Серед них дев’ятеро не подолали одновідсоткового бар’єра, а ще двоє набрали трохи більш як один відсоток. «Таким чином, очевидно, що з нинішніх кандидатів у Президенти, швидше за все, понад десять осіб не наблизяться навіть до одного відсотка. Логіку такої їхньої участі важко раціонально пояснити, окрім політичної неадекватності», — вважає політик.

На його переконання, треба далі працювати над вдосконаленням виборчого законодавства. І, швидше за все, до грошової застави варто додати так званий французький принцип виборчої кампанії (коли для того, щоб остаточно отримати статус кандидата у Президенти, необхідно заручитися відповідною підтримкою місцевого самоврядування більшості регіонів України).

ЦИТАТА

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Микола ТОМЕНКО:

«За будь-яких обставин сьогодні, коли Україна все ще де-факто перебуває у стані війни з Росією, щонайменше ті політики, що очевидно наберуть соті чи десяті відсотка, краще б перерахували ті 2,5 мільйона гривень на підтримку Збройних Сил України й отримали за це реальну подяку від українського народу».