У Луганській області почав працювати бізнес-омбудсмен. Якщо про цю посаду в апараті Луганської ВЦА говорити офіційно, то вона звучить так — радник з питань захисту інтересів бізнесу та протидії корупції. Отже, віднині на боці малого та середнього бізнесу в регіоні стоїть «адвокат» від ВЦА і особисто Георгія Туки. Крім бізнес-омбудсмена з’явилася і нова служба — управління внутрішнього аудиту. Презентуючи журналістам і громадськості ці два напрями, Георгій Тука висловив свій жаль с приводу того, що суспільство сприймає ці дві служби як дещо протилежні явища. Якщо бізнес-омбудсмен є тією людиною, яка стоїть на захисті малого та середнього бізнесу, то служба внутрішнього аудиту в цій ролі зовсім не розглядається.
— Таке ставлення абсолютно хибне, і це наслідки тієї внутрішньої недолугої політики, яку ми спостерігаємо сьогодні, — пояснює Георгій Тука. — Знаю з розповідей своїх друзів, колег та людей, які займаються бізнесом, що малий та середній бізнес найбільше потерпає від двох речей: діяльності майже всіх органів влади і корупції. 
Для того щоб створювати нормальні умови для ведення господарської діяльності, і з’явився бізнес-омбудсмен, а щоб не порушувати закон — допомагатиме державна служба аудиту. Отже, з одного боку, маємо адвокатів, з другого — слідчих. Чи будемо передавати зібрані матеріали до правоохоронних органів? Безперечно, так. Жодних компромісів! Якщо правоохоронні органи, на моє переконання, не досить активно реагують на матеріали служби внутрішнього аудиту, я підпишу розпорядження і всі 100 відсотків результатів перевірок надійдуть до ЗМІ. Іншого виходу, іншого шляху боротьби із саботажем правоохоронних органів я поки що не бачу. Але й миритися з цим не збираюся.
Бізнес-омбудсмен Роман Косинський зазначає, що, як інституція, його служба нині проходить становлення. На цьому  етапі основне завдання — «створити умови для малого та середнього бізнесу, який є основою для соціально-економічної стабільності в регіоні в умовах занепаду промисловості, тимчасової зупинки бюджетоутворюючих підприємств».
— Підтримка людей, які можуть самі заробляти на утримання інших людей, створюючи робочі місця, — це пріоритетна мета нашої команди, — зазначає він. — Віднині державні органи повинні переорієнтуватись і сприймати контроль не як засіб впливу на бізнес чи каральний засіб, а як допомогу у створенні умов для розвитку, як дорадчу функцію.
Конкретні кроки, які нова команда Туки планує здійснити в найкоротший час, — це створення агенції регіонального розвитку, яка служитиме платформою для малого та середнього бізнесу в пошуку ринків збуту, допомоги в отриманні ресурсів, в тому числі і фінансових, надання безплатної юридичної допомоги з моменту створення бізнесу і до моменту його ліквідації. Буде також створена координаційна рада, яка регулярно збиратиме керівників контролюючих органів, ЗМІ, представників громадськості, малого та середнього бізнесу, де йтиметься про чиновників, які чинять перепони на шляху бізнесу тощо. До речі, ідея такого посадовця, як бізнес-омбудсмен, існує давно, це не є ноу-хау. Але Луганщина чи не перша в країні ризикнула втілити її в життя і розраховує на успіх.

Луганська область.