Футбол. У столичному готелі «Опера» відбулися збори клубів Прем’єр-ліги. Щоправда, в зібранні участі не брали «Зоря», «Дніпро», «Металург» (Запоріжжя), «Сталь».

Торкалися багатьох проблем. Зокрема, розподілу спонсорських коштів. Відтепер прибуток за підсумками першого сезону озвучать на загальних зборах і розподілять рівними частинами.

Щодо дати звітно-виборних зборів, то за пропозицією  ФК «Динамо» (Київ) затвердили 29 лютого.

Багато пропозицій пролунало щодо формату чемпіонату. Дирекція Прем’єр-ліги запропонувала створити робочу групу, до складу якої входитимуть, зокрема, представники всіх клубів ліги, УПЛ, каналів-телетрансляторів чемпіонату. Ця група за годину до звітно-виборних зборів проведе зустрічі, розгляне різні варіанти щодо можливої зміни формату чемпіонату на наступний сезон. Далі пропозиції винесуть для розгляду на загальних зборах і направлять до виконкому ФФУ для затвердження.

У Європі вважають, що ідеальна кількість команд, які беруть участь у чемпіонаті, — 16. Але нині така форма досить складна для наших умов. У нас є транслятори, які платять чималі гроші клубам, тому вони хочуть бачити в чемпіонаті високий рівень гри. Щоб глядачі приходили, була інтрига. Дирекцією Прем’єр-ліги підготовлено 8—9 варіантів з різною кількістю команд, різною системою розіграшу, які буде передано на першому засіданні робочої групи.

Турнірна хроніка

Легка атлетика. Кінтанарі-де-ла-Орден (Іспанія). Міжнародні змагання з кросу 34th Cross Castellano Manchego. Перемогла українка Вікторія Погорєльська. Дистанцію 8000 метрів вона подолала за 27.37. До трійки найкращих основного забігу також увійшли дві іспанки — Соня Бейярано Санчес (27.48) та Ірене Санчес Ескрібано (27.57).

Футзал. Дьйор (Угорщина). Груповий етап відбору на чемпіонат світу 2016 року. Збірна України переконливо провела змагання і посіла перше місце. Підопічні Олександра Косенка виграли всі три поєдинки: в Англії — 7:0, Угорщини — 5:3, Бельгії — 6:2.

Волейбол. Жінки. Южненський «Хімік» подолав бар’єр 1/8 фіналу Кубка ЄКВ, вигравши двобій у суперниць з Фінляндії. Але все було не так просто.

Чинні чемпіонки України після перемоги на виїзді — 3:1 (25:15, 25:21, 17:25, 25:15) — несподівано програли вдома. «Хімік» (Україна, Южне) — «Кангасала» (Фінляндія). 1:3 (25:22, 20:25, 17:25, 15:25).

Усе вирішував «золотий» сет, який виграла українська команда — 15:12. У чвертьфіналі «Хімік» зіграє з клубом «Шверінер» (Німеччина).

Кубок Виклику. Чоловіки. Харківський «Локомотив» упевнено провів матчі 1/16 фіналу розіграшу. Обидва матчі чемпіон України зіграв у місті Амрісвіль (Швейцарія).

Перший поєдинок (15 грудня). «Воллей Амрісвіль» (Швейцарія) — «Локомотив (Україна, Харків). 1:3 (25:18, 24:26, 11: 25, 20:25); «Воллей Амрісвіль» — «Локомотив». 0:3 (12:25, 14:25, 15:25). У наступному раунді українці зіграють зі словенською командою «Кальцит» (Камник).

Баскетбол. Ліга Європи FІBA. Другий відбірний раунд. Група Т. 16 грудня. «Дексія» (Бельгія, Монс) — «Ювентус» (Литва, Утена). 77:57 (25:14, 18:7, 16:13, 18:23). Представник нашої країни здобув надпереконливу перемогу. «Баккен Бірс» (Данія) — «Хімік» (Україна, Южне). 51:75 (11:19, 15:17, 15:17, 10:22).