Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман зустрівся із заступником Голови Агентства США з міжнародного розвитку (USAІD) Томасом Меліа та координатором допомоги США країнам Європи та Євразії Державного департаменту США Аліною Романовські (на знімку). Сторони обговорили реформу українського парламенту та завдання, що стоять перед Верховою Радою, на 2016 рік.
В. Гройсман висловив подяку США за підтримку України, що надається у такий складний час. «Наші двосторонні відносини зі Сполученими Штатами з кожним роком набувають нового важливого значення. Ви справжні надійні партнери», — наголосив він.
Голова українського парламенту підкреслив, що 2016 рік стане роком впровадження тих реформ та рішень, що були прийняті у минулому році, зокрема, внутрішньої реформи Верховної Ради.
Він поінформував співрозмовників, що наступного тижня в Україні завершує роботу спеціальна місія Європейського парламенту на чолі з Петом Коксом, яка покликана підготувати пропозиції щодо підвищення інституційної спроможності Верховної Ради, зміни системи, впровадження електронного парламенту та підвищення якості українського парламентаризму загалом. Результати місії будуть презентовані під час «Українського тижня» в Європейському парламенті на початку березня, зазначив В. Гройсман.
«Старими методами впровадити нові зміни неможливо, тому реформа парламенту є ключовою», — наголосив Голова Верховної Ради.
За його словами, реформа українського парламенту включає низку компонентів, зокрема технічне переоснащення, що фактично завершується, зміну Регламенту, процедур, взаємодії всередині парламенту та розвиток персоналу.
«Реформування роботи парламенту забезпечить трансформацію від пострадянської системи, яка досі лишається тут», — зауважив В. Гройсман.
Голова Верховної Ради також висловив сподівання, що Агентство США з міжнародного розвитку уважно розгляне та підтримає впровадження дорожньої карти реформи українського парламенту, яка буде презентована місією Європейського парламенту.
У свою чергу, Томас Меліа зазначив, що USAІD готове адаптувати програму підтримки Верховній Раді, відповідно до висновків місії Європейського парламенту. «Звіт Пета Кокса буде дуже цінний, і ми з нетерпінням чекаємо, щоб детально вивчити його», — зазначив він.
Прес-секретар Голови Верховної Ради України.
Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.