Затверджено
рішенням Комітету з питань запобігання
і протидії корупції
від 27 січня 2016 p., протокол № 56
ЗВІТ
про підсумки роботи Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у вересні 2015 року — січні 2016 року
Діяльність Комітету з питань запобігання і протидії корупції (далі — Комітет) упродовж третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання здійснювалася у відповідності до затвердженого 15 вересня 2015 року плану роботи Комітету (протокол № 34) із урахуванням прийнятих парламентом рішень і доручень Верховної Ради України та її керівництва.
У період вересня 2015 року — січня 2016 року проведено 25 засідань Комітету, в тому числі одне засідання виїзне. На цих засіданнях розглянуто 184 питання, з яких 126 (70 %) пов’язано із здійсненням законопроектної функції.
Комітетом розглянуто 14 проектів актів, по яких Комітет визначено головним з підготовки і попереднього розгляду. Стосовно 10 законопроектів, предмет правового регулювання яких також віднесений до повноважень Комітету, надіслано висновки до головного комітету з його підготовки і попереднього розгляду.
За звітний період Комітетом отримано 1097 доручень Голови Верховної Ради України щодо здійснення, відповідно до вимог статті 55 Закону України «Про запобігання корупції» та статті 93 Регламенту Верховної Ради України, антикорупційної експертизи законопроектів та їх вивчення на предмет відповідності антикорупційному законодавству.
За звітний період Комітетом всього підготовлено 1104 експертні висновки щодо проектів нормативно-правових актів, із них 869 висновків на законопроекти, отриманих за дорученням Голови Верховної Ради України, зареєстрованих у звітному періоді.
З числа підготовлених законопроектів 110 (10 %) визнано такими, що містять корупціогенні фактори та не відповідають вимогам антикорупційного законодавства.
Із 184 питань, розглянутих Комітетом на своїх засіданнях, 19 стосувалися організації роботи Комітету, 39 — контролю за виконанням законів України та постанов Верховної Ради України, власних рішень.
Крім того, Комітетом підготовлено один проект постанови, яка набула статусу акту Верховної Ради України.
Зокрема, 17 вересня 2015 року Верховною Радою України прийнято Постанову «Про визначення кандидатури до складу конкурсної комісії з відбору на зайняття посад членів Національного агентства з питань запобігання корупції» № 708-VІІІ, проект якої був підготовлений Комітетом 3 вересня 2015 року на виконання статті 5 Закону України «Про запобігання корупції».
Комітетом підготовлені для розгляду Верховною Радою України у другому читанні проекти законів України:
— про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції (реєстр. № 2123а), поданий народними депутатами України Луценком Ю. В., Лещенком С. А., Чумаком В. В., Дерев’янком Ю. Б. та іншими;
Цим Законом (№ 731-VІІІ від 08.10.2015 року) втілюється комплексне удосконалення законодавства України у сфері фінансування партій і передвиборної агітації та приведено у відповідність до міжнародних стандартів і кращих практик у сфері фінансування політичних партій.
— про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (реєстр. № 3040), поданий Кабінетом Міністрів України;
Цим Законом (№ 772-VІІІ від 10.11.2015 року) утворюється окремий незалежний орган, уповноважений на здійснення розшуку, повернення та управління коштами та майном, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, що забезпечить ефективне позбавлення власності осіб, які вчинили корупційні правопорушення, надасть інструменти ефективного розпорядження активами, які можуть бути конфісковані, а також створить механізми повернення до України виведених незаконним шляхом активів.
У вересні 2015-го — січні 2016 року продовжувала працювати створена ще 3 червня 2015 року рішенням Комітету (протокол № 26) робоча група з підготовки проекту закону України «Про лобіювання».
До складу робочої групи входили народні депутати України: Сироїд О. І., Войціцька В. М., Сотник О. С., Вадатурський А. О., Гордєєв А. А., Хлань С. В., Жолобецький О. О., Продан О. П., Бєлькова О. В., Співаковський О. В., Голуб В. В., Сидорович P. M., Маркевич Я. В., Гончаренко О. О., Осуховський О. І.; перший заступник міністра юстиції України Севостьянова Н. І., заступник міністра охорони здоров’я України Павленко О. С., президент Торгово-промислової палати України Чижиков Г. Д., керівник Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України Забловський А. В., завідувач кафедри державної служби та кадрової політики Національної академії державного управління при Президентові України Федоренко В. Л., а також експерти Інституту професійного лобіювання та адвокасі, Центру економічної політики та правових ініціатив, Реанімаційного пакету реформ.
У період з вересня 2015 року по січень 2016 року було проведено ще два засідання робочої групи, за результатами яких завершено підготовку тексту законопроекту.
15 вересня 2015 року в Комітеті відбулося засідання круглого столу на тему «Фінансування партій з бюджету. Фінішна пряма». Європейською комісією «За демократію через право» (Венеціанська комісія), ОБСЄ/БДІПЛ та Радою Європи і міжнародними експертами було висловлено низку пропозицій та надано позитивний висновок до законопроекту №2123а щодо запобігання і протидії політичній корупції. Його презентація відбулася в ході круглого столу.
Прийняття законопроекту було однією з вимог для виконання Україною Плану дій з візової лібералізації з ЄС.
На виконання положення статті 5 Закону України «Про запобігання корупції», Комітет на засіданні 2 вересня 2015 року (протокол № 33) повторно розглянув питання щодо формування конкурсної комісії з відбору на зайняття посад членів Національного агентства з питань запобігання корупції.
За результатами розгляду Комітет рекомендував Верховній Раді України визначити до складу конкурсної комісії з відбору на зайняття посад членів Національного агентства з питань запобігання корупції за поданням Комітету Сущенка В. А. — доцента факультету правничих наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».
З метою здійснення контролю на засіданні Комітету 17 грудня 2015 року (протокол № 52) заслухано інформацію члена Національного агентства з питань запобігання корупції за поданням Комітету Сущенка В. А. щодо результатів діяльності комісії. За результатами слухання прийнято рішення взяти до відома його інформацію.
Протягом звітного періоду Комітетом заслухано ряд резонансних та актуальних питань із запрошенням посадових осіб правоохоронних органів, центральних органів виконавчої влади та представників професійних та громадських організацій, експертів.
На своєму засіданні 2 вересня 2015 року (протокол № 33) Комітет заслухав інформацію заступника Голови Державної фіскальної служби України Лікарчука К. І. щодо бездіяльності Голови Державної фіскальної служби України Насірова P. M. та наявності корупційних схем у діяльності митних органів. За результатами обговорення Комітет звернувся до:
— Прем’єр-міністра України Яценюка А. П., міністра фінансів України Яресько Н. Е., Голови Державної фіскальної служби України Насірова P. M. щодо пояснення наведених заступником Голови Державної фіскальної служби України Лікарчуком К. І. фактів корупції у Державній фіскальній службі України;
— громадських організацій щодо проведення моніторингу діяльності митних органів Державної фіскальної служби України.
Також Комітет вирішив заслухати на черговому засіданні Комітету міністра фінансів України Яресько Н. Е., Голову Державної фіскальної служби України Насірова P. M. із питань функціонування системи запобігання корупції, усунення наслідків корупційних правопорушень у митних органах Державної фіскальної служби України.
На цьому ж засіданні Комітет заслухав і обговорив інформацію голови Комітету Соболєва Є. В. та представників громадських організацій щодо прискорення розгляду питання та визначення Верховною Радою України осіб до складу конкурсної комісії з обрання кандидатів на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру. За результатами обговорення Комітет звернувся до:
Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б., голів комітетів, парламентських фракцій та груп Верховної Ради України із рекомендацією розглянути пропозицію включення до складу конкурсної комісії з обрання кандидатів на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру таких кандидатів:
Мері Батлер (Mary Butler) — заступника керівника Міжнародного підрозділу з конфіскації активів і боротьби з відмивання грошей Міністерства юстиції США;
Джованні Кесслера (Gіovannі Kessler) — генерального директора Європейського управління по боротьбі з шахрайством;
Мусіяку Віктора — політичного та державного діяча, заслуженого юриста України, професора, одного із творців Конституції України;
Галагана Володимира — доктора юридичних наук, професора кафедри галузевих правових наук Національного університету «Києво-Могилянська академія»;
Малайського Олексу — співзасновника порталу журналістських розслідувань «Наші Гроші»;
Гнапа Дмитра — журналіста-розслідувача «Слідство. інфо», кореспондента, редактора та ведучого на провідних українських телеканалах;
Шабуніна Віталія — голову правління Центру протидії корупції, члена Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, експерта антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ;
Качка Тараса — співавтора Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, одного з ключових експертів з євроінтеграції;
Козаченко Тетяну — директора департаменту з питань люстрації при Міністерстві юстиції України;
Матвійчук Олександру — голову правління Центру громадських свобод, члена Консультативної ради при Уповноваженому ВР з прав людини.
Разом з тим, Комітетом направлено листа до Генерального прокурора України Шокіна В. М. із рекомендацією переглянути висунуті Генеральною прокуратурою України кандидатури у члени конкурсної комісії з відбору кандидатів на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Також на цьому засіданні Комітет обговорив інформацію голови Комітету Соболєва Є. В. та вирішив провести виїзне засідання Комітету до міста Сєверодонецька Луганської області у період з 24 по 26 вересня 2015 року.
25—26 вересня 2015 року в місті Сєверодонецьк Луганської області відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції на тему «Основні напрямки запобігання і протидії корупції в Луганській області».
Під час перебування в Луганській області народні депутати України провели ряд зустрічей з місцевими громадськими організаціями, студентами Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, де і відбувся спільний перегляд документального кінофільму «Вавілон 13».
Крім того, народні депутати України відвідали окремі пункти пропуску на лінії розмежування у зоні АТО і при цьому оглянули стан втілення заходів щодо відкриття нових пунктів пропуску і логістичного центру в селі Новоатошківське (36 км від міста Сєверодонецька) та обговорили необхідність правового врегулювання питань, пов’язаних з розширенням зони здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії АТО у межах Донецької та Луганської областей.
На засіданні Комітету 26 вересня 2015 року (протокол № 36) у місті Сєверодонецьку були присутні посадові особи Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної прикордонної служби України, Державної фіскальної служби України, правоохоронних та контролюючих органів Луганської області, представники громадських організацій, ЗМІ.
Комітет заслухав і обговорив наявність корупційних ризиків у сфері боротьби з контрабандою, запуску логістичних центрів, в роботі пропускної системи в Луганській області, дієвість діяльності правоохоронних органів у вказаних напрямках та інші окремі питання, висловлені присутніми на засіданні громадянами і представниками громадських організацій.
7 жовтня 2015 року (протокол № 38) Комітет на своєму засіданні обговорив і затвердив рішення щодо результатів виїзного засідання 25—26 вересня 2015 року.
Зокрема, для дієвої взаємодії і координації між Комітетом Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції і Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією Комітет рекомендував її керівнику Туку Г. Б. призначити заступника голови Комітету Гарбуза Ю. Г. своїм позаштатним радником.
Також за рішенням Комітету від 7 жовтня 2015 року направлено листа з пропозиціями Прем’єр-міністру України та Раді Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України щодо необхідності правового регулювання питань, пов’язаних з використанням лісових ресурсів для потреб оборони (для укріплення фортифікаційних споруд та опалення місць тимчасової дислокації Збройних Сил України), та розширення зони здійснення контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів вздовж лінії АТО у межах Донецької та Луганської областей.
6 жовтня 2015 року (протокол № 37) на засіданні Комітету обговорено стан реалізації законодавства в частині вільного доступу до державних реєстрів речових прав на нерухоме майно, транспортні засоби і відображення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформації про кінцевих вигодоодержувачів.
З цією метою Комітет заслухав інформацію міністра юстиції України Петренка П. Д., першого заступника Голови Державної фіскальної служби України Білана С. В., заступника Голови Національного банку України Смолія Я. В., Голову Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Мартинюка М. П., заступника начальника Департаменту ДАІ МВС України Криклія В. А. та презентацію текстового режиму роботи серверу в частині вільного доступу до державних реєстрів речових прав на нерухоме майно, транспортні засоби і відображення в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців інформації про кінцевих вигодоодержувачів.
Комітетом взято до відома інформацію вказаних посадових осіб та висловлено їм подяку за пророблену роботу.
Разом з тим, Комітет вирішив рекомендувати Міністерству внутрішніх справ України завершити виконання заходів щодо об’єднання всіх регіональних відомостей з реєстрації транспортних засобів та внесення їх до Єдиного державного реєстру, держателем якого є Державна автоінспекція Міністерства внутрішніх справ України, та Національному банку України завершити виконання заходів щодо впровадження автоматизованої програмної взаємодії системи сервісу е-ідентифікації BanklD.
15 жовтня 2015 року (протокол № 39) Комітет заслухав та обговорив інформацію колишнього Голови Служби безпеки України Наливайченка В. О. щодо можливої причетності народного депутата України, першого заступника голови фракції партії «Блок Петра Порошенка» Кононенка І. В. до діяльності офшорної компанії «ІNTRACO MANAGEMENT Ltd», яка зареєстрована на Британських Віргінських островах та входить до групи «Укрпромінвест».
За результатами обговорення Комітет з відповідними запитами звернувся до Генеральної прокуратури України, Міністерства закордонних справ України, Державної служби фінансового моніторингу України.
Разом з тим, Комітет звернувся з листами до послів Сполучених Штатів Америки в Україні, Австрійської Республіки в Україні та Латвійської Республіки в Україні, Головного виконавчого директора Глобальної Організації парламентаріїв проти корупції (GOPAC) щодо сприяння у співробітництві з національними правоохоронними органами США, Латвійської та Австрійської республік щодо отримання інформації про фінансові операції офшорної компанії «ІNTRACO MANAGEMENT Ltd», a також про наявність інших офшорних компаній, пов’язаних з Україною, метою яких є легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
27 жовтня 2015 року (протокол № 40) Комітет заслухав та обговорив інформацію заступника Генерального прокурора України Каська В. В., першого заступника Голови Служби безпеки України — начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України Трепака В. М. про факти тиску на працівників Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України, у зв’язку з розслідуванням кримінального провадження щодо Шапакіна В. М. і Корнійця О. П.
Враховуючи актуальність і суспільний резонанс вказаної інформації, Комітет поінформував Президента України про факти тиску з боку керівництва Генеральної прокуратури України на окремих посадових осіб Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України у зв’язку з розслідуванням ними кримінального провадження стосовно начальника Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Шапакіна В. М. і заступника прокурора Київської області Корнійця О. П.
Також Комітет звернувся до:
— Генерального прокурора України Шокіна В. М. з пропозицією забезпечення посадовим особам Генеральної прокуратури України належних умов для розслідування кримінального провадження за підозрою Шапакіна В. М. і Корнійця О. П. та інформувати Комітет про розгляд пропозиції Комітету від 15.07.2015 року щодо можливості збільшення чисельності управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України для забезпечення його ефективності і незалежності.
— Голови Верховної Ради України з пропозицією, щоб на одному із пленарних засідань Верховної Ради України заслухати звіт Генерального прокурора України Шокіна В. М. про факти впливу на слідчо-оперативну групу з метою перешкоджання виконанню ними службових повноважень в ході досудового розслідування кримінального провадження № 4201500000000.
24 листопада 2015 року (протокол № 49) Комітет на своєму засіданні заслухав і обговорив інформацію, оголошену народними депутатами України — членами Комітету ще на засіданні Комітету 19 листопада 2015 (протокол №48) року про хід розслідування кримінальних проваджень, пов’язаних із подіями Революції Гідності, а також щодо призначення на посаду першого заступника Голови Національної поліції — начальника кримінальної поліції Паскала В. Ф. та призначення на посаду заступника начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Пісного В. М.
За результатами обговорення Комітет визнав незадовільними результати досудового розслідування кримінальних проваджень щодо злочинів, вчинених проти учасників мирних демонстрацій у період Революції Гідності, та кримінальних проваджень відносно суддів Конституційного Суду України, які винесли неконституційне рішення, що сприяло узурпації влади В. Януковичем.
Також Комітет вирішив звернутися до:
— Генерального прокурора України з пропозицією щодо збільшення чисельності та покращення матеріально-технічного забезпечення Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України, слідчі якого розслідують кримінальні провадження щодо злочинів проти мирних громадян 21 листопада 2013 року, 1 грудня 2013 року, 18—20 лютого 2014 року, та інших злочинних дій, пов’язаних з викраденням, катуванням, побиттям учасників Революції Гідності;
— Генерального прокурора України, міністра внутрішніх справ України та Голови Служби безпеки України про надання Верховній Раді України інформації щодо фактів, оприлюднених під час засідання Комітету лідером Радикальної партії Ляшком О. В., про можливе незаконне прослуховування телефонів народних депутатів України, зокрема його мобільного телефону, та народного депутата України Лещенка С. А.;
— Директора Національного антикорупційного бюро України про проведення перевірки дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції», в тому числі відомостей про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, заступником начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Пісним В. М. — після призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;
— Директора Національного антикорупційного бюро України, після призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про проведення перевірки фактів, висвітлених у засобах масової інформації, щодо майнового стану Генерального прокурора України Шокіна В. М.;
— Голови Служби безпеки України про проведення службової перевірки на предмет відповідності займаним посадам з урахуванням вимог Закону України «Про очищення влади» начальника відділу контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Управління служби безпеки України у Дніпропетровській області Климчука О. В., начальника Управління служби безпеки України в Черкаській області Бойка О. В. та заступника начальника Головного управління боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України Пісного В. М., а також щодо законності отримання Пісним В. М. статусу учасника АТО.
Крім того, Комітетом запрошено на своє засідання 25 листопада 2015 року міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б., Голову Національної поліції України X. Деканоїдзе для доповіді з питань кадрових призначень у Міністерстві, зокрема щодо призначення першим заступником Голови Національної поліції України — начальником кримінальної поліції Паскала В. Ф., начальником Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у м. Києві Ватоліна А. Г., начальником Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Киви І. В., командиром батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Херсонській області Саломаху М. А.
Разом з тим, Комітет поінформував Президента України, Прем’єр-міністра України, Голову Верховної Ради України, Раду Коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України про прийняте Комітетом рішення.
А також за результатами розгляду на засіданні Комітету 24 листопада 2015 року (протокол № 49) листа Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини від 19.11.2015 року (№7232/12.01-4.15) щодо визначення кандидатури від Комітету до складу Міжвідомчої робочої групи Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини по справі «Фельдман та банк «Слов’янський» проти України», Комітет визначив для участі у роботі Міжвідомчої робочої групи заступника голови Комітету Березу Б. Ю.
На своєму засіданні 25 листопада 2015 року (протокол № 50) Комітет планував заслухати міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б., Голову Національної поліції України Х. Деканоїдзе щодо кадрових призначень у Міністерстві внутрішніх справ України, зокрема про призначення начальником Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у м. Києві Ватоліна А. Г., начальником Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України Киви І. В., командиром батальйону поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Херсонській області Саломахи М. А., до Міністерства внутрішніх справ України колишнього керівника спецпідрозділу «Беркут» Дидюка А. В., а також щодо резонансного призначення Паскала В. Ф. (колишнього першого заступника Голови Національної поліції України — начальника кримінальної поліції).
За відсутністю запрошених міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б., Голови Національної поліції України Х. Деканоїдзе на засіданні Комітет обговорив наявну інформацію щодо вказаних кадрових призначень у Міністерстві внутрішніх справ України, а також заслухав виступ директора департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України Козаченко Т. А. та представників громадських організацій.
За результатами обговорення Комітет звернувся до:
— Прем’єр-міністра України Яценюка А. П. про забезпечення виконання рішення Комітету щодо присутності на засіданні Комітету міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б.
— Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б. з приводу системного ігнорування керівництвом Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України запрошень Комітету щодо участі у засіданнях, а також з пропозицією заслухати на одному із пленарних засідань Верховної Ради України звіт міністра внутрішніх справ України Авакова А. Б. щодо кадрових призначень.
17 грудня 2015 року (протокол № 52) Комітет заслухав та обговорив інформацію заступника Генерального прокурора України — керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н. І. та директора Національного антикорупційного бюро України Ситника А. С. щодо необхідності належного фінансування діяльності зазначених органів.
За результатами обговорення Комітет звернувся до Голови Верховної Ради України Гройсмана В. Б., голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Павленка А. В. з пропозиціями:
— передбачити окремим рядком у Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування Національного антикорупційного бюро України в розмірі не менше 495 млн. грн., в тому числі на видатки розвитку — 114 млн. грн.;
— передбачити окремим рядком у Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» фінансування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в розмірі не менше 78 млн. грн. та визначити її головним розпорядником цих коштів;
— зберегти встановлені законом заробітні плати у вищезазначених державних органах.
23 грудня 2015 року (протокол № 54) Комітет заслухав і обговорив інформацію директора Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України Криклія В. А. про доступ до Реєстру власників транспортних засобів та вирішив цю інформацію взяти до відома, а також направити до Голови Національного банку України листа про необхідність терміново завершити банком виконання заходів щодо впровадження автоматизованої програмної взаємодії системи сервісу е-ідентифікації BanklD.
На засіданнях Комітету, серед інших, також розглянуто такі питання:
— про звернення керівництва Міністерства оборони України щодо запобігання корупційних ризиків під час будівництва, придбання житла для військовослужбовців (7 та 27 жовтня 2015 року, протоколи № 38, 40);
— про звернення редактора Інтернет-видання «Нова Влада» Дубенського Д. щодо незаконного призначення на посаду генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення Іщука В. О. (7 жовтня 2015 року, протокол № 38);
— про звернення директора Українського науково-дослідного Інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Пінчука І. Я. щодо діяльності зазначеного закладу (28 жовтня 2015 року, протокол № 41).
На засіданні 7 жовтня 2015 року (протокол № 38) Комітетом затверджено результати проведеного відкритого конкурсу з відбору кандидатів на посади експертів Ради громадських експертиз та оголошено про початок роботи Ради.
На засіданні 26 січня 2016 року (протокол № 55) Комітетом оголошено проведення відкритого конкурсу з відбору кандидатів до складу конкурсної комісії з відбору кандидата на посаду Голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.
За період з 1 вересня 2015 року по 29 січня 2016 року в Комітеті розглянуто 2080 заяв, скарг та клопотань фізичних і юридичних осіб, 104 звернення народних депутатів України.
Загальний документообіг секретаріату Комітету становив 9 650 документа.
Секретаріатом Комітету здійснюється робота з інформаційного наповнення веб-сайту Комітету.
Секретар Комітету Д.ДОБРОДОМОВ.