У найбільшому населеному пункті Дніпропетровщини не змінили жодної назви в рамках Закону «Про засудження комуністичного й націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їхньої символіки». Таку інформацію поширила Дніпропетровська ОДА. Тепер, за словами голови облдержадміністрації Валентина Резніченка, перейменування вулиць і демонтаж пам’ятників комуністичного минулого в Кривому Розі здійснюватимуть з обласного центру. «Для цього створено робочу групу. До неї увійшли історики, викладачі, діячі культури. Вони розглянуть усі назви вулиць, проспектів, парків в області. Усі залишки радянського минулого будуть ліквідовані», — зазначив керівник області. Планується, що процес завершать за три місяці.
Усього ж на Дніпропетровщині нові назви одержали 3584 вулиці, проспекти, парки. Найбільше їх перейменовано в Дніпропетровську, Дніпродзержинську й Нікополі. Серед районів лідерами стали Новомосковський, Магдалинівський і Синельниківський.
Крім того, в області позбулися 220 пам’ятників комуністичного минулого. Їх повністю демонтували у Вільногірську, Жовтих Водах, Марганці, Нікополі, Орджонікідзе, Першотравенську, Синельниковому, Тернівці й 18 районах краю. В інших населених пунктах і районах області роботи тривають. Усього в черзі на демонтаж перебуває 64 об’єкти.
Дніпропетровська область.
103
Вибір редактора
Популярне за тиждень
-
1Комітет з питань бюджету інформує про основні підсумки роботи за 2024 рік 70
-
2Оголошується набір до Молодіжної ради при Голові українського Парламенту 68
-
3Тижневі освітянські та наукові новини від Комітету з питань освіти, науки та інновацій 63
-
4Мешканці громад тепер можуть впливати на перерозподіл місцевих бюджетів, а депутати зобовʼязані звітувати перед ними 52
-
58 січня Україна відзначає 90-ту річницю з дня народження Василя Симоненка 51