Перебіг реформ в Україні, стан виконання Мінських домовленостей, а також перспективи запровадження ЄС безвізового режиму для України у 2016 році стали головними темами розмов Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана з керівниками партій та груп Європейського Парламенту у Брюсселі.

 

Під час зустрічей із Головою політичної групи «Прогресивний альянс соціалістів і демократів» в Європейському Парламенті Джанні Пітеллою, головою політичної групи Європейської народної партії в Європейському Парламенті Манфредом Вебером та Президентом Європейської народної партії Жозефом Долем В. Гройсман зазначив, що ключове очікування українського суспільства сьогодні — прийняття рішення Європейським Союзом щодо лібералізації візового режиму з Україною у 2016 році.

В. Гройсман нагадав, що саме рішення щодо відмови від підписання Угоди про асоціацію України спри-чинило  Революцію Гідності у 2013 році. «Українське суспільство дуже чекає рішення про запровадження безвізового режиму і будь-які сигнали, пов’язані з перенесенням термінів, сприймаються українським суспільством дуже боляче», — наголосив він.

У зв’язку з цим очільник Верховної Ради закликав співрозмовників сприяти та підтримати Україну у прийнятті рішення Європейським Союзом щодо запровадження безвізового режиму.

Глава парламенту також поінформував про внутрішньополітичну ситуацію в Україні. 

В. Гройсман зазначив, що, незважаючи на кризу, законодавчий орган демонструє здатність приймати рішення.

Сторони також обговорили перебіг реформ в Україні. Очільник Верховної Ради висловив переконання, що зміни в Україні продовжуватимуться. «Ніхто з нас не розглядає зупинки реформ, зміни європейського інтеграційного, зовнішньополітичного курсу. Це неприпустимо», — підкреслив він.

В. Гройсман наголосив, що Україна повністю віддана реалізації Мінських домовленостей. Водночас Російська Федерації не виконує взятих на себе зобов’язань, у зв’язку з чим зняття санкцій неприпустиме, зазначив він. «Не можна зупинятися на півдорозі, і треба далі бути єдиними у відстоюванні європейських цінностей та міжнародного права», — заявив він.

Своєю чергою співрозмовники запевнили в підтримці України та відданості продовження політики санкцій проти Російської Федерації, допоки територіальна цілісність України не буде відновлена, а також висловили готовність у підтримці Верховної Ради у проведенні її внутрішньої реформи.

Прес-секретар Голови Верховної Ради України.